Zakochaj się w Wysokich Tatrach na majówkę!

2022-04-22 10:35 Materiał sponsorowany

Prawdziwy odpoczynek, jedzenie i góry. Brzmi jak znakomity plan na majówkę, prawda? Nie musisz daleko szukać!

Wysokie Tatry na majówkę!
Autor: Marek Haykovsky (materiały prasowe)

Wysokie Tatry,  najwyższy łańcuch górski na Słowacji z długimi tradycjami turystycznymi, to obszar najstarszego parku narodowego. Unikalność Tatr Wysokich, najmniejszych wysokich gór świata, to przede wszystkim duże różnice wysokości oraz przepiękne scenerie i widoki przypominające panoramy włoskich Dolomitów. Rozwój turystyki w osadach wokół Jeziora Szczyrbskiego, w Starym Smokowcu i Tatrzańskiej Łomnicy, a co za tym idzie powstanie pierwszych ośrodków narciarskich sięga ponad 100 lat wstecz. Tatrzańskie osady od lat przyciągają swoim klimatem i ponad wiekową tradycją. Może i ty skusisz się na wycieczkę https://www.facebook.com/RegionVysokeTatry/?

Słyszałeś pewnie jak wielu zawodowych sportowców wybiera się na zgrupowania, czy różnego rodzaju obozy właśnie w góry. Nie bez powodu! Taki rodzaj ruchu zwiększy pojemność i wentylację Twoich płuc, usprawni działanie układu krwionośnego, a Twój organizm stanie się jeszcze sprawniejszy i bardziej wytrzymały. A to tylko jeden z powodów, dla których warto odwiedzić Wysokie Tatry!

Nordic Walking to doskonały trening fizyczny, podczas którego aktywnie pracuje całe ciało. Wspomaga wewnętrzne mięśnie wokół kręgosłupa, pobudza układ krążenia i nie przeciąża stawów. Jeśli zawsze chciałeś zacząć przygodę z nordic walking to jezioro Szczyrbskie będzie do tego znakomitym miejscem! Tutaj swoją siedzibę ma Centrum Nordic Walking- jedyny akredytowany ośrodek szkoleniowy Nordic Walking na Słowacji! Skorzystasz w nim z pomocy instruktorów, którzy nie tylko nauczą Cię właściwej techniki, ale i zarażą pasją do tego sportu.

Jazda na rowerze to doskonała okazja do połączenia aktywnego wypoczynku i ruchu z podziwianiem okolicznej przyrody. Ponad 300 km oznakowanych tras rowerowych o różnym stopniu trudności, przeznaczonych dla wszystkich – rodzin z dziećmi, miłośników kolarstwa górskiego i szosowego, sportowców i początkujących rowerzystów. Poszczególne kolorowe oznaczenia pozwolą dostosować trasę do swoich umiejętności.

Środowisko naturalne w Tatrach Wysokich łączy w sobie kilka aspektów składających się na wspaniałe doznania sportowe. Piękny krajobraz, świetne warunki klimatyczne i wysokość nad poziomem morza sprawiają, że każda aktywność sportowa jest wyjątkowa. Jeśli lubisz grać w golfa, jeździć konno, biegać lub jeździć na łyżwach, nie możesz przegapić uprawiania tego sportu w Tatrach.

Teren golfowy Black Stork w Wielkiej Łomnicy słynie ze swojego wyjątkowego położenia po stronie południowej, w paśmie ochronnym Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dziewicza przyroda, masywy skalne i świeże powietrze – to atuty, które znajdują się na 120 ha powierzchni w przepięknej scenerii. Pole golfowe Black Stork z prestiżową marką A PGA Golf Course jest jednym z 19 pól golfowych na świecie, które posiadają ten znak jakości.

Adventure Golf przywędrował do nas z Ameryki Północnej, gdzie jest jednym z najpopularniejszych sportów rekreacyjnych i profesjonalnych. Rozgrywany na sztucznej trawie golfowej z kijkami golfowymi do puttowania lub małymi młotkami golfowymi i piłeczką golfową, bardzo przypomina tradycyjny rodzaj gry w golfa, którą każdy z nas zna. Rozwija koncentrację, cierpliwość, zdolności motoryczne, a także wspiera rywalizację. Podczas gry czeka Cię podekscytowanie, a także mnóstwo zabawy.

W Tatrach Wysokich fantazja, przygoda i adrenalina nie mają granic. Adrenalinę można poczuć uprawiając różne sporty na ziemi, w powietrzu, w wodzie, ale także pod ziemią. Bungee jumping, lot balonem, aquazorbing, summertubing, paragliding i wiele innych dyscyplin sprawi, że zapomnisz o wszelkich zmartwieniach, doda Ci energii oraz chęci do życia.

Odpoczynek, relaks i naładowane baterie to podczas majówki pozycja obowiązkowa! Ze względu na swój klimat i położenie, Wysokie Tatry już od początku XX wieku są uważane za ważne miejsce uzdrowiskowe.

AquaCity Poprad (materiały prasowe)
Autor: Marek Haykovsky (materiały prasowe)

Pierwsze z miejsc, które musisz umieścić na swoje liście relaksu to AquaCity Poprad. W Aquaparku zrelaksujesz się w basenach termalnych i relaksacyjnych, skorzystasz z sauny barowej oraz wypijesz ulubiony koktajl w basenie z barem. Dla najmłodszych AquaCity przygotowało Treasure Island, 350 atrakcji wodnych oraz programy animacyjne. Dorośli będą mogli odpocząć w największym centrum wellness na Słowacji — Fire&Water.

AquaCity Poprad (materiały prasowe)
Autor: AquaCity Poprad (materiały prasowe)

Poprad to nie tylko AquaCity! To miasto, będące bramą wejściową do Tatr Wysokich, zachwyca nie tylko krajobrazami, ale także swoją historią oraz restauracjami, w których każdy turysta poczuje się wyjątkowo!

Jeśli szukasz miejsca, w którym oprócz noclegu zachwyci się strefa SPA odwiedź Grandhotel Praha.  Inspiracją dla tego miejsca były tradycyjne uzdrowiska lokalne wraz z leczniczymi właściwościami tatrzańskiej przyrody. Pomysł oparty został na właściwościach zdrowotnych typowych roślin iglastych, jak sosna czy kosodrzewina, leczniczych ziół górskich, słodkich jagód leśnych, miodu, ale również skarbów podziemnych, jakimi są sól, czy kamienie szlachetne. Sam hotel zapisał się w historii Wysokich Tatr już w 1905 roku. Wybudowany w przepięknym stylu secesyjnym przenosi nas w romantyczne czasy ubiegłego wieku. Grandhotel Praha oferuje zakwaterowanie w Tatrzańskiej Łomnicy w 108 pokojach i 17 apartamentach.

Wejdź na https://regiontatry.sk/ i zakochaj się w Wysokich Tatrach!