Narodowy Dzień Sportu 2018

2018-08-29 12:22

Fundacja Zwalcz Nudę zaprasza na szóstą odsłonę ogólnopolskiej inicjatywy Narodowego Dnia Sportu, który odbędzie się 15 września 2018 roku. NDS 2018 to setki bezpłatnych treningów na terenie całej Polski, dostępnych dla wszystkich chętnych. Ideą tej inicjatywy jest promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia w każdym wieku.

Narodowy Dzień Sportu 2018
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Fitness
  2. Taniec
  3. Piłka nożna
  4. Joga
  5. Squash
  6. Tenis
Narodowy Dzień Sportu 2018
Autor: materiały prasowe

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna dedykowana wszystkim, którzy kochają sport (oraz tym, którzy jeszcze nie kochają, ale na pewno po udziale w tym wydarzeniu zaczną). Zespół Zwalcz Nudę przez cały rok przygotowuje projekt zapraszając do niego wszystkie punkty miejskie, prywatne, non profit i media – każdy, dla kogo sport jest ważny, może być Partnerem tego wydarzenia. W efekcie tych działań cała Polska w trzecią sobotę września zamieni się w wielki plac treningowy z setkami bezpłatnych zajęć rozsianych po całym kraju! Zwieńczeniem całego wydarzenia i główną platformą komunikacji z mediami jest wielki piknik na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

Narodowy Dzień Sportu dedykowany jest dla każdego. Jeżeli rozpoczynasz przygodę ze sportem – udział w NDS pomoże Ci znaleźć odpowiednią dyscyplinę. Jeżeli uprawiasz sport rekreacyjnie - podpowiemy Ci jak poprawiać wyniki i rozwijać umiejętności, a także jak zachować bezpieczeństwo i prawidłowo się odżywiać - mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Według badań instytutu Millward Brown 49,55% mieszkańców naszego kraju boryka się z problemem otyłości lub nadwagi. Lekarze alarmują, że jedyną skuteczną metodą walki z tym problemem jest połączenie prawidłowej diety z aktywnością fizyczną, dlatego NDS to nie tylko wydarzenia sportowe ale również edukacja na temat zbilansowanego, zdrowego i ekologicznego trybu życia – w tym roku do NDS dołączyły m.in. Polska Izba Żywności Ekologicznej oraz Poradnik Zdrowie.

W Narodowy Dzień Sportu angażują się również polskie gwiazdy sportu, które oprócz pełnienia roli honorowych Ambasadorów, wezmą udział w spotkaniach z fanami i poprowadzą treningi oraz opowiedzą o prostych sposobach na prowadzenie zdrowego stylu życia. W tym roku organizatorów wspierają między innymi: Andrzej Supron, Iwona Guzowska, Grzegorz Sobieszek, Magdalena Hajkiewicz, Joanna Kajstura oraz Przemysław Ignaszewski.

Fitness

Jeśli uwielbiacie aktywne treningi, koniecznie odwiedźcie SF Konsulting  Anna Król w Częstochowie i skorzystajcie z promocji dla uczestników na karnety z 20 % zniżką!

W Gdańsku na zajęcia wzmacniające zaprasza Was Fitness Klub Spójna, a Mrs. Sporty Club Katowice-Osiedle tysiąclecia zadba o zgrabne sylwetki Pań w każdym wieku.Ogólnorozwojowy trening, który wzmocni wszystkie partie mięśni i przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej przygotował OPZ Active Niuton w Krakowie. Total body workout zapewnia również Miejski Ośrodek Sportu I Rekreacji w Sosnowcu.

Bezpłatne zajęcia w Elblągu oferuje Centrum Fitness Ryszard Orzechowski, a mieszkańców Ustki zaprasza Grand Lubicz. Strefa Fit w Grodzisku Mazowieckim proponuje wspólny trening z obciążeniem, a CZM-Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na zajęcia prowadzone przez olimpijczyków, m.in. Piotra Kędzia i Agnieszkę Domańską.

Analizę składu ciała, konsultacje dietetyczne i treningi gwarantują Mrs.Sporty Club  Białystok-Centrum, Mrs.Sporty Club Hajnówka i Mrs. Sporty Club Łódź-Widzew.

Mieszkańców Łodzi na wspólne treningi zapraszają też Lejdis Studio Łódź, Puls Stuio Fitness i I'M Fit. Będą to pełne wyzwań treningi, które zwiększą Waszą sprawność, poprawią kondycję i co najważniejsze, pomogą w osiągnięciu wymarzonej sylwetki!

Aktywni seniorzy znajdą zajęcie w GOTSIR „Nautica” w Gorzycach, a Gliwiczanie mogą spróbować swoich sił w Havana Studio Tańca. Na zajęcia fitness zaprasza również Orlik Zawadzkie!

Taniec

Towarzystwo Upowszechniania Sztuki Baletowej „Terpsychora”  w Częstochowie zaprasza na bezpłatne zajęcia otwarte warsztatach tańca klasycznego i współczesnego dla dzieci i młodzieży. Wszystkich zakochanych w energetyzującej zumbie zachęcamy do udziału w  treningach organizowanych w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ustce.

Fitness w klimacie latino zaprezentuje również No Limits-Szkoła Tańca we Wrocławiu i Fitness Klub Spójna w Gdańsku. Roztańczona atmosfera opanuje też Piaseczno, dlatego nie może Was zabraknąć w Akademii Tańca I Am Dance! Otwarte zajęcia dla osób w każdym wieku organizuje Akademia tańca AS w Sosnowcu, a Gliwice porwie do tańca Havana Studio Tańca!

Jeśli marzycie, aby poznać kroki gorącej salsy i zachwycać na parkiecie, nie może Was zabraknąć w Salsa Libre w Warszawie!

Piłka nożna

Fundacja Rozwoju Sportu Espanola zaprasza wszystkich fanów piłki nożnej z Katowic na zajęcia angażujące zarówno dzieci, jak i rodziców. Socatos Kielce, Socatos Lublin, Socatos Jastrzębie-Zdrój i Socatos Piaseczno wprowadzą Was w świat futbolu brazylijskiego. Orlik Zawadzkie również zachęca do udziału we wspólnym treningu, a w Jezioranach rozgrzejecie się podczas ćwiczeń w Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Pokażcie na co Was stać podczas zajęć organizowanych przez  Orlik Zawoja Wilczna i Orlik Kamień Krajeński. Nauczcie się gry wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ustce. Doszkalanie umiejętności oferuje również LKS „Groń” Bujaków. Rozegrajcie turniej razem z Orlikiem Gończyce lub weźcie udział w rywalizacji w grupach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu I Rekreacji w Sandomierzu.

OSIR Poniatowa zaprasza do wspólnego turnieju, w którym do wygrania są nagrody w postaci sprzętu sportowego. Nie przegapcie zapisów na emocjonujący mecz organizowany przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie. Najlepsza drużna zdobędzie puchar!

Kandydaci na piłkarzy odnajdą się na wydarzeniu organizowanym przez Orlik Tworków. Gmina Morąg zaprasza chętnych do udziału w konkurencjach z lokalnymi sportowcami! Szkoła Podstawowa w Nurze zaprasza na futbolowe rozgrywki całe rodziny. Orlik Łódź gwarantuje świetną zabawę na boisku podczas wspólnego meczu i rywalizacji!

Joga

W trosce o Wasz spokój i wewnętrzną równowagę, Klub Joga i Fizjoterapia w Poznaniu zaprasza na zajęcia wprowadzające w świat ćwiczeń energetyzujących nie tylko głowę, ale i ciało. Poznacie tajemnice jogi relaksacyjnej, korekcyjnej i dynamicznej.

Warszawiacy zadbają o kondycję z Joga Żoliborz, a Centrum Rozwoju „Drzewo Życia” w Pobiedzisku zaprasza chętnych w każdym wieku na 9 prezentacji z możliwością osobistego udziału. Ochota na Jogę zaprasza na wspólne Powitanie Słońca podczas Pikniku w ramach VI edycji Narodowego Dnia Sportu 15 września, na błoniach PGE Narodowego o 13:00 – wymagane własne maty!

Squash

Jeśli chcecie rozpocząć przygodę ze squashem pod okiem doświadczonego instruktora, koniecznie skorzystajcie z oferty SQUASH4YOU w Krakowie i weźcie udział w bezpłatnych treningach. Na darmowe zajęcia zaprasza również Stacja Podolany w Poznaniu.

Fani squasha z Lublina mają możliwość skorzystania z kortów oraz wypożyczenia sprzętu dzięki Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

O najmłodszych zadba Squash City w Warszawie i wprowadzi małych sportowców w świat samodyscypliny i świetnej zabawy poprzez naukę gry od podstaw. Łódzcy miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu znajdą zajęcie w I'M FIT! Gliwice spróbują swoich sił w TIME4TENNIS.

Tenis

Klub Kangur w Warszawie zaprasza na emocjonujące rozgrywki na korcie tenisowym wszystkich pasjonatów sportowego trybu życia! Atmosfera rywalizacji i świetnych  nastrojów nie opuści również mieszkańców Gliwic, którzy mogą wziąć udział w zajęciach organizowanych przez TIME4TENNIS.

Szczecińskie Centrum Tenisowe pragnie zarazić Was miłością do sportów rakietowych i zaprasza na zajęcia pod okiem instruktora tenisa ziemnego. Do wspólnej gry zaprasza również Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce. Fundacja Rozwoju Sportu Espanola zadba o wprowadzenie chętnych w świat tenisa w Katowicach.

Warto wiedzieć

  • To oczywiście tylko część atrakcji, które czekają na Was 15 września zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia oraz wspólnych treningów!
  • Zapisy na zajęcia wystartują 27 sierpnia.
  • Projekt Narodowy Dzień Sportu współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
  • Więcej informacji znajdziecie na stronie www.narodowydziensportu.pl.