Rower
Ból kręgosłupa podczas jazdy na rowerze może być spowodowany nieprawidłową postawą, siodełkiem ustawionym na złej wysokości lub przeciążeniem stawowym. Sprawdź, jak przygotować się do podróży rowerem, by podczas jazdy uniknąć bólu pleców.
Choć powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, bywa tak, że kierujący tymi jednośladami wolą jechać jezdnią obok. Czy to zgodne z przepisami? Czy za jazdę po ulicy, gdy obok znajduje się ścieżka dla rowerzystów, można dostać mandat?
Jakie efekty daje spinning? To idealny wybór dla osób, które pragną schudnąć w krótkim czasie, ale brak im motywacji do wysiłku. Już po dwóch tygodniach regularnych treningów można zaobserwować zmniejszenie się obwodu ud, bioder i brzucha. To także świetny sposób na ujędrnienie ciała i poprawę krążenia w nogach po całym dniu siedzenia za biurkiem. Poznaj inne zalety spinningu.
Jak jeździć na rowerze, żeby schudnąć? Wbrew pozorom nie trzeba się męczyć tak, jak podczas joggingu. Jeśli wybierzemy odpowiednią technikę jazdy, szybko zrzucimy zbędne kilogramy i przy okazji wyćwiczymy mięśnie nóg. Sprawdź, które elementy jazdy na rowerze są najistotniejsze podczas kuracji odchudzającej.
Poznaj 9 powodów, dla których warto przesiąść się z samochodu na rower. Przede wszystkim nie utkniesz w korku, będziesz mieć zdrowszy kręgosłup i serce, schudniesz i wzmocnisz mięśnie nóg. Poza tym na rowerowej wycieczce przyjemnie spędzisz czas z przyjaciółmi.
Spinning to jedna z najbardziej energetycznych form aktywności. Ale przede wszystkim ogromna frajda! Zaletą spinningu jest to, że w przeciwieństwie do jazdy na rowerze, nie musisz z niego rezygnować w okresie jesienno-zimowym. Zobacz przykładowy plan treningu na rowerze stacjonarnym.
Podczas treningu na rowerze spinningowym można przyjąć 5 pozycji – dwie siedzące oraz trzy stojące. Jazda w każdej z tych pozycji inaczej oddziałuje na ciało i ma duży wpływ na tempo spalania kalorii. Zobacz, w jaki sposób jeździć na rowerze spinningowym, aby jak najwięcej schudnąć oraz wzmocnić i wymodelować nogi.
Jazda rowerem zimą to aktywność, na którą decydują się nieliczni - większość, w obawie przed zbyt niskimi temperaturami i niesprzyjającymi warunkami na drodze, rezygnuje z roweru w zimie. Wystarczą jednak odpowiednie opony, ciepły strój i znajomość techniki jazdy po śniegu, aby czerpać korzyści z jazdy na rowerze w chłodniejsze dni. Przeczytaj porady, jak przygotować się do jazdy na rowerze zimą.
Jest zima, więc musi być zimno, a warunki do jazdy na rowerze są mniej sprzyjające. Jeżeli planujesz, by twój jednoślad zapadł w sen zimowy, stwórz mu do tego dobre warunki – czy to w mieszkaniu czy poza nim.
Jak ustawić siodełko w rowerze i na jakiej wysokości powinna znaleźć się kierownica? Odpowiedź na to pytanie to klucz do przyjemnej i - przede wszystkim - zdrowej jazdy. Niestety, często można zauważyć rowerzystów, którzy już na pierwszy rzut oka niewłaściwie wyregulowali swój jednoślad. Czasem nie widać błędów w regulacji roweru od razu, za to po jakimś czasie pojawia się ból kolan i pleców. Jak ustawić wysokość siodełka i kierownicy, by jeździło się na nim wygodnie i bezpiecznie?
Niskie temperatury, miejskie ulice pełne błota pośniegowego i soli. Nie są to idealne warunki do jazdy rowerze. Niezależnie jednak od tego, czy wykorzystujemy go codziennie jako środek transportu, czy też zostawiamy w garażu, by poczekać do wiosny, należy odpowiednio przygotować swój jednoślad na zimę.
Nawet najlepszy rower może ulec awarii. Wiele usterek możemy usunąć samodzielnie, jeszcze po drodze. Są jednak i takie, które wymagają wizyty w serwisie. Oto kilka sprawdzonych sposobów na to, jak poradzić sobie z awarią roweru.
Więcej z działu Rekreacja
Redakcja poleca