Gdzie odpoczywać

Wrócisz z wakacji zrelaksowana, pełna energii, ale też zdrowsza, jeśli dobrze wybierzesz miejsce wypoczynku. Wybierz się na urlop w góry, gdy masz astmę, alergię, AZS albo chcesz poprawić kondycję. Morze natomiast jest wskazane dla osób cierpiących na schorzenia układu oddechowego, reumatyzm i niskie ciśnienie.
Wabi-sabi to japońska filozofia, która kocha wszystko, co nieidealne, z przeszłością, lekko podniszczone... Jednym słowem wszystko, co ma duszę! To akceptacja siebie, tego co daje nam życie. Wabi-sabi zyskuje popularność w projektowaniu wnętrz. Podobnie jest i w treningu!
Długa podróż autobusem, samochodem lub pociągiem bywa wyczerpująca i jest sporym obciążeniem dla organizmu. Co zrobić, by upłynęła komfortowo? Poznaj zasady bezpiecznego podróżowania oraz dowiedz się, jak zachować bezpieczeństwo w podróży za granicą.
Ilu ludzi, tyle stylów wędrowania. Podczas, kiedy jedni wybierają wielogodzinne wyprawy po dzikich szlakach, inni kochają krótkie wypady i zdobywanie najtrudniejszych szczytów. Bez względu jednak na preferowany rodzaj wypoczynku, początek wakacji pod kątem warunków to najlepszy moment na krótki urlop w górach. Jakie kierunki wybrać, aby w zależności od temperamentu i gustu podróżnika najlepiej wykorzystać wyjazd, podpowiada himalaista Jakub Rybicki.
Oprócz występu naszej pięknej Słowianki będziecie mogli zobaczyć pokaz umiejętności uczniów Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku oraz spektakl "Bajkowe Podróże" przygotowany przez aktorów Teatru Prima.
W najbliższy weekend 11 i 12 maja zapraszamy na Bulwary Wiślane, gdzie na dzieci i dorosłych czeka dobra zabawa. Wśród atrakcji m.in. trening z profesjonalną instruktorką, gry i zabawy dla dzieci oraz wystawy zdjęć - sprawdź szczegóły!
Majówka to idealny moment, żeby wypocząć i naładować akumulatory na kolejne tygodnie. Szukasz pomysłu na spędzenie długiego weekendu? Przygotowaliśmy kilka scenariuszy na spędzenie tegorocznej majówki. Od ciebie zależy, czy wybierzesz aktywny wypoczynek, czy też zdecydujesz się na błogie leniuchowanie. Ale pamiętaj, żeby spędzić ten czas w sposób najbliższy twoim potrzebom.
Wspaniały klimat Krynicy Morskiej, czyste powietrze bogate w jod, szeroka bardzo czysta i bezpieczna plaża oraz niedawno odkryte solanki wpływają na popularność tego kurortu. Zobacz dla czego warto wypoczywać w Krynicy Morskiej.
Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu najlepiej rozpocząć od wizyty u lekarza. Szczepienia przeciw chorobom tropikalnym powinien wykonać każdy, kto pragnie podziwiać piramidy. Trzeba też odwiedzić aptekę, by zabezpieczyć się przed "zemstą Faraona". W przeciwnym razie jednym z wakacyjnych wspomnień może być czas spędzony w hotelowej toalecie. Sprawdź, jak się przygotować do wyjazdu do Egiptu.
Wiesz, dlaczego warto wybrać się na urlop w góry? Gdy znajdujemy się powyżej 1000 m n.p.m. organizm produkuje więcej czerwonych krwinek, rozszerzone naczynia przyspieszają transport tlenu i składników odżywczych, poprawia się samopoczucie i kondycja. Ale aktywny wypoczynek w górach przynosi też inne korzyści. Poznaj więcej zalet wyjazdu w góry.
Wakacje na kempingu wspominasz jako szkołę przetrwania? Jednak chyba nie było tak źle, skoro myśląc o tamtych wypadach, uśmiechasz się... Nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do takiego sposobu wypoczynku! Mówisz, że przybyło ci lat i że potrzebujesz większych wygód? Nie martw się, w świecie kempingów też bardzo wiele się zmieniło.
Wybierając się do stacji narciarskiej Polana Sosny, nie spodziewaj się ani długich tras, ani karkołomnych zjazdów. Możesz za to liczyć na ładną pogodę, która zapewni ci spokojne szusowanie na szerokim odkrytym stoku z widokiem na Jezioro Sromowieckie, Pieniny i zamek w Niedzicy.