Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - szczepienia, leki na zatrucie

2018-07-04 16:49

Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu najlepiej rozpocząć od wizyty u lekarza. Szczepienia przeciw chorobom tropikalnym powinien wykonać każdy, kto pragnie podziwiać piramidy. Trzeba też odwiedzić aptekę, by zabezpieczyć się przed "zemstą Faraona". W przeciwnym razie jednym z wakacyjnych wspomnień może być czas spędzony w hotelowej toalecie. Sprawdź, jak się przygotować do wyjazdu do Egiptu.

Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - szczepienia, leki na zatrucie
Autor: thinkstockphotos.com Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - szczepienia, leki na zatrucie

Spis treści

 1. Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - szczepienia
 2. Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - leki, apteczka podróżnika
 3. Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - ochrona przed słońcem
 4. Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - termoaktywna bielizna
 5. Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - kiedy jechać do Egiptu?
 6. Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - profilaktyka probiotykami

Jak przygotować się do wyjazdu do Egiptu? Przede wszystkim należy odwiedzić lekarza medycyny podróży, który zaleci odpowiednie szczepienia. To podstawa. Jak jeszcze trzeba się przygotować do wyjazdu do Egiptu?

Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - szczepienia

Szczepienia tropikalne to skuteczna metoda zapobiegania chorobom zakaźnym. W Polsce szczepienia przeciw chorobom tropikalnym nie są obowiązkowe, jednak ze względu na niskie standardy sanitarne panujące w Egipcie, każdy podróżny przed wyjazdem powinien się zaszczepić przeciwko:

Jeśli przed przyjazdem do Egiptu odbywamy podróż do krajów, gdzie notuje się przypadki zachorowań na żółtą gorączkę, zaleca się podjęcie decyzji o szczepieniu przeciwko ww. chorobie z jednoczesnym wydaniem Międzynarodowego Świadectwa Szczepień (International Certificate of Vaccination).

Szczepienia należy wykonać na 4-6 tygodni przed planowaną podróżą (w celu uzyskania wymaganego efektu ochronnego).

WAŻNE: Szczepienia przed wyjazdem za granicę (szczepienia podróżnych)

  Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - leki, apteczka podróżnika

  Ze względu na inną florę bakteryjną Europejczyków możliwość wystąpienia bólu brzucha czy biegunki drastycznie wzrasta.

  W związku z tym w apteczce nie powinno zabraknąć węgla leczniczego lub innego leku przeciw biegunce, który zwalczy wszelkie dolegliwości układu pokarmowego. Ponadto w podręcznej apteczce turysty wyjeżdżającego do Egiptu powinny się znaleźć:

  W podróżnej apteczce powinny się znaleźć także kremy z filtrem UV (najlepiej 50 SPF) oraz woda termalna do spryskiwania twarzy.

  Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - ochrona przed słońcem

  Przed egipskim słońcem należy się chronić nie tylko za pomocą odpowiednich kremów, lecz także za pomocą okularów przeciwsłonecznych, czapek z daszkami, chust i kapeluszy.

  Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - termoaktywna bielizna

  Specjalna bielizna, która posiada zdolność odprowadzania potu ze skóry, będzie idealna na 40-stopniowe upały. Pozostała odzież powinna być wykonana z przewiewnych materiałów.

  Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - kiedy jechać do Egiptu?

  Najlepsze warunki pogodowe panują w Egipcie w czasie naszej kalendarzowej jesieni i zimy, czyli od listopada do lutego. Wtedy w Egipcie nie ma upałów i klimat jest bardziej sprzyjający Europejczykom.

  Przygotowanie do wyjazdu do Egiptu - profilaktyka probiotykami

  Jeszcze przed wyjazdem osoby z delikatnym żołądkiem mogą zacząć profilaktykę lekami, które zapobiegną namnażaniu się szkodliwych mikroorganizmów. Terapię probiotykami należy kontynuować także podczas urlopu.