Motywacja do treningu - tak motywują najlepsi

2021-06-14 9:21

Zobaczcie, jak prawdziwe gwiazdy siłowni czy fitnessu motywują do pracy nad ciałem. Tutaj nie ma zmiłuj, oni wiedzą, jak cię zmusić słowami i na odległość!

trening na redukcję
Autor: thinkstockphotos.com

Brakuje ci motywacji do trenowania? Do tego, żeby zmusić się do pójścia na siłownię, na basen, albo zrobienia choćby kilku powtórzeń w domu? Każdy kiedyś zaczynał, nikt nie urodził się od razu gwiazdą sportu i ze świetną formą.

Nie bój się i zrób pierwszy krok. Nikt nie obiecuje, że będzie łatwo, ale z pewnością będzie warto! Aktywność fizyczna to inwestycja w zdrowie, siłę, energię...

Polecamy: Sauna po treningu - zdrowa czy nie?

- Twoje konto zdrowia i konto bankowe są takie same. Im więcej w nie włożysz, tym więcej możesz wyciągnąć. Trening to król, dieta to królowa. Razem tworzą królestwo - przypomina nam Jack LaLanne, bodybuilder znany jako Ojciec Chrzestny Fitnessu.

Jeśli brakuje ci motywacji, powtarzaj jak Muhammad Ali: „Jestem najlepszy. Powiedziałem to zanim jeszcze wiedziałem, że jestem”i pamiętaj, że „Pudłujesz 100% strzałów, których nigdy nie oddasz” (to powiedział Wayne Gretzky, czterokrotny zdobywca Pucharu Stanleya w hokeju.

Pamiętacie Chucka Norrisa? W końcu jego kopnięcie z półobrotu przeszło do legendy. Ale forma sama się nie zrobiła. - Nigdy nie byłem urodzonym sportowcem, ale sukces opłaciłem potem, skupieniem oraz  nauką karate i zostałem mistrzem świata - skomentował swój sukces Norris i kopnął internet z półobrotu.

Nadal potrzebujecie motywacji? Może zatem coś z Polski? - Trening ciała to narzędzie do wprowadzenia zmian w życie, na każdej jego płaszczyźnie. Ciało? To tylko efekt uboczny - zachęca fajterki do walki Ewa Chodakowska

Czytaj też: World's greatest stretch – jak poprawnie wykonać?

- Jeśli nie jesteś wkurzony, że nie jesteś wielki, to znaczy, że nie przeszkadza Ci bycie przeciętnym - mówił Ray Lewis, dwukrotny zdobywca Super Bowl.

A tego pana, chyba nie trzeba przedstawiać? - Odczuwam nieskończoną potrzebę nauki, doskonalenia się, ewolucji – nie tylko dlatego, by zadowolić trenera i kibiców – ale głównie, by zadowolić samego siebie - powiedział Cristiano Ronaldo.

- Jeśli cokolwiek stoi pomiędzy Tobą a Twoim sukcesem, usuń to - tak motywuje Dwayne "The Rock" Johnson.

I na koniec coś od Arnolda Schwarzenegger: - To ostatnie trzy lub cztery powtórzenia powodują wzrost mięśni. To obszar bólu, który oddziela mistrzów od reszty.

Czytaj też: Ćwiczenia na plecy - 10 ćwiczeń wzmacniających mięśnie grzbietu

Sonda
Jak tam z motywacją do ćwiczeń?