Ból kręgosłupa w ciąży: ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa

2018-02-06 12:27

Narzekasz na bóle kręgosłupa? W ciąży ta dolegliwość dotyka wiele kobiet. Są jednak sposoby na poradzenie sobie z bólem pleców. Wzmocnij mięśnie pleców przy pomocy ćwiczeń z piłką, a nie będziesz cierpieć na bóle kręgosłupa w ciąży.

Ćwiczenia na bóle kręgosłupa w ciąży mają przynieść ulgę przyszłej mamie. Tego rodzaju bóle są wynikiem obciążenia kręgosłupa i miednicy przez rosnące dziecko, zmiany położenia środka ciężkości, a także zmian hormonalnych, które sprawiają, że rozluźniają się połączenia stawowe. Nie musisz jednak cierpieć, bo są ćwiczenia, dzięki którym możesz wzmocnić mięśnie kręgosłupa, co zapobiegnie nieprzyjemnym dolegliwościom.

Zanim jednak zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, że twój lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań dla ćwiczeń w ciąży. Do ćwiczeń będzie ci potrzebna duża piłka. Zanim wykonasz jakikolwiek ruch upewnij się, że piłka leży stabilnie, by znienacka nie wysunęła się spod ciebie!

Ćwiczenia prezentuje Monika Kubik.

miesięcznik "M jak mama"

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza