10 produktów szkodliwych dla twojego mózgu

2021-08-18 10:07

Niektóre produkty mogą zwiększać ryzyko wystąpienia zaburzeń nastroju lub kłopotów z pamięcią, zwłaszcza wraz z upływem wieku. W trosce o zdrowie mózgu warto podjąć działania profilaktyczne i w codziennej diecie wybierać te produkty, które korzystnie wpływają na jego funkcjonowanie. Oto lista 10 produktów, które są szkodliwe dla mózgu.

produkty szkodliwe dla mózgu
Autor: Getty Images

Chcąc zadbać o mózg i wspierać jego pracę, należy wprowadzić do życia kilka zmian. Przede wszystkim, korzystna dla mózgu jest regularna aktywność fizyczna, w trakcie której mózg się dotlenia. Nieustanne czytanie, poszerzanie wiedzy także wspiera jego pracę, procesy myślowe i zdolność zapamiętywania. 

Dieta a cera

Niezwykle ważne jest także to, w jaki sposób się odżywiamy, czy posiłki dostarczają do organizmu niezbędnych wartości odżywczych iczy nie zawierają one szkodliwych dla zdrowia składników. 

Oto 10 produktów szkodliwych dla twojego mózgu

Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.