103-letnia babcia zdradziła sekret długowieczności. Ten sok pije od 30 lat

2024-04-23 14:15

Nie każdy, kto osiągnie wiek ponad 100 lat, jest niedołężny i zdany na opiekę innych. Przykładem jest 103-letnia babcia, która podbiła serca wielu osób. Wciąż samodzielnie gotuje, chodzi na zakupy, a jej wypowiedzi pokazują, że wciąż ma jasny umysł. Zdradziła kilka sekretów długowieczności, a wśród nich przepis na pewien sok.

103-letnia babcia zdradziła sekret długowieczności. Ten sok pije od 30 lat
Autor: Fot. Getty Images, tiktok.com/taygusta

Pearl Taylor ma 103 lata, mieszka sama w dwupiętrowym domu i co ciekawe codziennie o własnych siłach pokonuje znajdujące się w nim schody. Choć ma rozrusznik serca, to wciąż jest aktywna i czerpie z życia pełnymi garściami. Dzięki wnuczce pojawiła się na TikToku i poznał ją niemal cały świat.

Co nam wydłuża życie, a co je skraca? Prof. Maciej Banach obala mity

Sekret długowieczności. Pearl Taylor pije codziennie ten sok

Pearl i jej cztery siostry urodziły się na Kubie. Ich tata pochodził z Pakistanu, a mama z Jamajki i tam też Pearl zamieszkała w wieku 3 lat. Jak sama zaznacza, jest dumna ze swoich wielokulturowych korzeni i z tego, że wychowywała się w mocno zróżnicowanym środowisku etnicznym. Ostatecznie w 1947 wyjechała do Stanów Zjednoczonych i od tamtej pory mieszka w Ohio. 

Seniorka nie ukrywa, że na jej długowieczność składa się wiele czynników, w tym choćby geny. Jedna z jej sióstr żyła 100 lat, a inna 104. Wierzy także, że domowa kuchnia jest ważna dla zdrowia. Samodzielnie przyrządza posiłki i w dużej mierze sięga po ryby, redukując tym samym spożycie czerwonego mięsa. Uwielbia warzywa i bardzo często je sałatki. Nie odmawia sobie również przyjemności i dwa razy w tygodniu pije lampkę czerwonego wina czy idzie na lody.

To jednak nie wszystko, 103-latka od 30 lat pije sok, który samodzielnie przyrządza. Do blendera wrzuca korzeń aloesu, pietruszkę, seler naciowy, imbir oraz wodę. Miksturę wypija wieczorem i przyznaje, że nigdy nie ma problemów z trawieniem.

Nie tylko dieta, czyli o czym pamiętać, by żyć długo?

Poza właściwą dietą Pearl zwróciła uwagę na to, jak ważne jest zdrowie psychiczne i to jak traktujemy siebie i innych. Kiedy wnuczka zapytała ją, co jest sekretem jej długiego i zdrowego życia, babcia odpowiedziała bez wahania:

– Miłość, ja naprawdę kocham samą siebie i myślę, że większość ludzi ma problem, ponieważ nie myślą o sobie, ale o wszystkich innych. Trzeba myśleć o sobie. Najpierw pomóc sobie. Kiedy naprawdę siebie lubisz, czujesz się dobrze z samym sobą, to znajdujesz drogę, by przedłużyć swoje życie. Wszystko pochodzi z twojego wnętrza – wyjaśnia 103-latka.

Seniorka podkreśliła, że umysł ma niezwykłą siłę i to jakimi myślami się otaczamy, wpływa na całe życie. Dlatego pozytywne nastawienie i miłość do samego siebie jest tak ważna. Przyznała, że sama ma za sobą terapię i jest wdzięczna specjalistom, że dzieląc się swoją wiedzą, uświadomili jej wiele spraw i sprawili, że jej życie stało się jeszcze piękniejsze, choć jak wspomina ma za sobą cudowne lata spędzone towarzystwie rodziny i wyjątkowych przyjaciół.