7 ciekawostek o jarzębinie, o których nie miałeś pojęcia

2021-09-21 8:19

Jarzębina nierozerwalnie kojarzy się z okresem jesiennym. Nie bez powodu należy do grupy roślin ozdobnych - jej owoce mają piękny, pomarańczowy odcień, dlatego tak chętnie są wykorzystywane przez dzieci jako materiał na ozdoby. Oto 7 ciekawostek o jarzębinie, o których nie mialeś pojęcia!

Jarzębina
Autor: Getty Images

Choć zna ją każdy z nas, to niewielu wie, że jarzębina ma całe mnóstwo zastosowań leczniczych, kosmetycznych i innych. Czy wiedziałeś, że jest rośliną miododajną? Oznacza to, że jej kwiaty dostarczają pszczołom surowca do produkcji miodu. 

Poradnik Zdrowie: przeziębienie

Jej właściwości były znane i doceniane nie tylko przez nasze babcie. Surowe owoce jarzębiny są trujące, lecz po zastosowaniu kilku prostych trików można cieszyć się dobrodziejstwami, jakie nam daje. 

Oto 7 ciekawostek o jarzębinie, o których nie miałeś pojęcia

Autor
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.