8 produktów, które spowalniają proces starzenia. Warto je jeść codziennie

2021-11-25 10:03

Z wiekiem to, co spożywamy, może w znacznym stopniu wpływać na nasze zdrowie i wydolność organizmu. Pełnowartościowe jedzenie poprawia też samopoczucie. Tych 8 produktów warto wprowadzić do codziennej diety. Dlatego, że hamują proces starzenia i chronią organizm przed działaniem wolnych rodników. Sprawdź, czy masz je w swoim menu!

 Samodzielne przygotowywanie posiłków sprawia, że poświęcamy jedzeniu więcej uwagi.
Autor: Getty Images

Prawidłowe żywienie bazuje na trzech podstawowych zasadach takich jak: różnorodność doboru produktów i potraw, regularność spożywania posiłków oraz równoważenie bilansu energetycznego. Zapotrzebowanie na składniki odżywcze w dużej mierze zależy od wieku i etapu życia. Im jesteśmy starsi, tym musimy więcej dostarczać ich organizmowi.  Niektóre z nich mogą opóźnić proces starzenia się skóry, poprawić pamięć i zmniejszyć ryzyko chorób serca.

Poradnik Zdrowie: Kiedy iść do dietetyka?

Warto jednak pamiętać, że jedzenie określonych produktów nie sprawi, że będziemy wyglądać młodziej. Zdrowe odżywianie jest tylko jednym z aspektów dobrego starzenia się. Niewątpliwie wzbogacenie diety o produkty zawierające dużo składników odżywczych (m.in. zdrowe tłuszcze, białko i antyoksydanty) może poprawić jakość życia i chronić przed rozwojem różnych chorób.

Oto 8 produktów opóźniających starzenie. Sprawdź, czy masz je w swojej lodówce!