Afrodyzjaki na Walentynki. Te produkty zwiększą twoje libido

2023-02-09 16:23

Walentynki tuż tuż! Nieodłącznym elementem romantycznej atmosfery są zdecydowanie świece i jedzenie. Istnieje sporo tzw. afrodyzjaków, które pomagają zwiększyć apetyt na seks i poprawić sprawność seksualną. Oto 5 produktów, które w tym pomogą.

Afrodyzjaki na Walentynki. Te produkty zwiększą twoje libido
Autor: Getty Images

Afrodyzjaki to produkty, które wpływają na pobudzenie seksualnego pożądania. Przypisuje im się kilka ról jednocześnie: zwiększanie libido, wzmaganie przyjemności i usprawnianie potencji.

Ku zaskoczeniu, na liście nie znalazła się czekolada, która dotąd była bardzo kojarzona z romantycznymi chwilami. 

Zdrowo Odpytani: Swinging, kobiecy wytrysk, BDSM . Sprawdziliśmy, czego Polacy szukają w sieci

Lista 5 najlepszych afrodyzjaków na walentynkową kolację

1. Ostrygi 

Mogłoby się wydawać, że w jedzeniu ostryg ma nic seksownego, ale tylko w kwestii wizualnej. W rzeczywistości ostrygi są jednym z najsilniejszych afrodyzjaków i pomagają w zwiększaniu libido, ponieważ są bogate w mineralny cynk, który może odgrywać rolę w regulacji produkcji testosteronu.

Ostrygi są także bogate w kwasy omega-3, które mogą zwiększać przepływ krwi i wspomagać erekcję. Cynk zawarty w ostrygach może podwyższyć poziom dopaminy w organizmie, która jest połączona ze zmysłami przyjemności.

2. Szafran

Szafran to przyprawa używana w wielu indyjskich i marokańskich potrawach. Jest pełen smaku i działa jak afrodyzjak. W jednym z badań odkryto, że tabletki szafranowe miały pozytywny wpływ na przypadki zaburzeń erekcji, m.in. poprawiając czas trwania każdej z nich.

Inne badanie, które zostało opublikowane w "Human Psychopharmacology" wykazało, że 30 miligramów szafranu dziennie wiązało się ze zwiększonym pobudzeniem u kobiet, a także wyższym poziomem naturalnego nawilżenia pochwy.

3. Awokado

Awokado zawiera zdrowe tłuszcze nienasycone, a ich odpowiedni poziom w diecie jest niezwykle ważny dla prawidłowego zdrowia hormonalnego. Zielony owoc zawiera również kwas foliowy witaminy B, który wytwarza histaminę - związek uwalniany podczas orgazmu lub podniecenia.

4. Pistacje

Niewielkie badanie opublikowane w "International Journal of Impotence Research" wykazało, że pistacje mogą mieć właściwości podobne do afrodyzjaku. Wszyscy mężczyźni, którzy brali udział w analizie, zgłaszali zaburzenia erekcji przez co najmniej 12 miesięcy. Każdy z nich zjadał 100 gramów pistacji dziennie przez trzy tygodnie, a pod koniec badania zaobserwowali poprawę. 

5. Owoce leśne

Owoce leśne są zdrowe, a do tego mogą pomóc mężczyznom w utrzymaniu erekcji, ponieważ są bogate we flawonoidy, które już wcześniej zostały powiązane z niższym ryzykiem zaburzeń erekcji. Badania przeprowadzone przez "Pharmacognosy Review" wykazały również, że flawonoidy mogą poprawiać jakość nasienia u mężczyzn.

Niezależnie od tego, czy planujesz romantyczny wieczór walentynkowy, czy po prostu szukasz dodatkowego "wzmocnienia" w sypialni, te produkty mogą ci pomóc. Jeśli jednak doświadczasz powtarzających się problemów związanych z libido, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub innym ekspertem medycznym, aby omówić najlepszą strategię postępowania.