Buduje mięśnie, zmniejsza apetyt. Proste śniadanie pomoże zrzucić wagę

2024-03-23 8:07

Ten prosty przysmak kojarzy nam się ze swojską wsią, ale w rzeczywistości wywodzi się zza oceanu. Ziarnisty ser twarogowy to produkt prosto z amerykańskich „cottages” - wiejskich chatek. Oprócz świetnego smaku ma szereg zalet dla zdrowia, a efekty jego regularnego spożywania można szybko zauważyć na... wadze.

Buduje mięśnie, zmniejsza apetyt. Proste śniadanie pomoże zredukować wagę
Autor: GettyImages Buduje mięśnie, zmniejsza apetyt. Proste śniadanie pomoże zredukować wagę

Serek wiejski nie jest z Polski

Tzw. serek wiejski, czyli ziarnisty twarożek, może mieć bardzo korzystny wpływ na zdrowie. Substancje w nim zawarte to przepis na dobre samopoczucie i na... smukłą talię. Słynny cottage cheese to sprzymierzeniec osób, które chciałyby jeść pełnowartościowe posiłki bez obaw o przytycie.

Zdrowo Odpytani: Czarna lista dietetyka. Tych trzech produktów absolutnie nie jedz na śniadanie

Serek wiejski - bogactwo białka 

Serek wiejski ma istotny atut dla osób dbających o sylwetkę, gdyż zawiera mało kalorii. 100 g tego białego przysmaku dostarcza ok. 100 kcal. Taka przekąska w chwilach głodu, może skutecznie zaspokoić apetyt – i to na dłużej. Wysoka zawartość białka sprzyja uczuciu sytości. A w 100 g serka wiejskiego znajdziemy aż 11 g białka.

Z tego względu serek wiejski polecany jest osobom aktywnym fizycznie, gdyż taka porcja białka sprzyja regeneracji mięśni, a jednocześnie stanowi ich budulec.

Jeśli zamierzasz budować przysłowiową rzeźbę, a nie masę, to sięganie po wysokobiałkowe produkty jest idealnym wyborem. Również w diecie osób odchudzających się nie powinno brakować białka.

Dlaczego białko sprzyja redukcji masy ciała? Zwiększa ono uczucie sytości i zatrzymuje je na dłużej, jednocześnie hamując apetyt. Białko podkręca również metabolizm, a organizm do jego spalenia potrzebuje więcej kalorii, niż dostarcza ich dana porcja białka.

Zarazem takie jedzenie spowalnia proces opróżniania żołądka, co oznacza, że wysokobiałkowy twarożek jest wymarzonym produktem dla osób na diecie odchudzającej.

Serek wiejski - właściwości i zalety

Serek wiejski jest również bardzo bogaty w witaminę D i wapń. To substancje niezbędne dla zachowania zdrowia kości i zębów. Ponadto wapń zapewnia prawidłową pracę układu nerwowego.

Wapń reguluje również m.in. pracę mięśni. Witamina D natomiast ma udowodnione działanie zwiększające odporność organizmu oraz może przeciwdziałać obniżeniu nastroju i stanom depresyjnym.

Ponadto serek wiejski to źródło szeregu innych minerałów jak cynk, fosfor i magnez. Oprócz tego w serku znajdziemy witaminy: witaminę A oraz witaminę B12.

Dzięki nim prawidłowo działa układ nerwowy, skóra i włosy zyskują blask i właściwe odżywienie, a procesy metaboliczne przebiegają we właściwy sposób.

Serek wiejski warto włączyć do codziennego menu. Można wzbogacać go o inne korzystne dla zdrowia dodatki, takie jak świeże warzywa lub pełnoziarniste pieczywo.