Co jeść, gdy późno w nocy dopada głód? Oto 11 propozycji

2021-09-08 9:33

Jest już dobrze po zmroku i czujesz, że burczy ci w brzuchu... Brzmi znajomo? Istnieje coraz więcej dowodów naukowych na to, że jedzenie późno w nocy może utrudnić kontrolę wagi. Wyzwanie polega na ustaleniu, co możesz zjeść, aby nasycić głód i nie spowodować przybierania na wadze.

nocne jedzenie
Autor: Getty Images

Burczenie w brzuchu może naprawdę przeszkadzać w zaśnięciu. Na szczęście, jeśli jesteś naprawdę głodny, to niewielki, bogaty w składniki odżywcze posiłek poniżej 200 kalorii nie powinien ci zaszkodzić. Co ciekawe, niektóre przekąski zawierają związki, które mogą ułatwić zasypianie. 

Sposoby na podjadanie

Pamiętaj jednak, że chcąc utrzymać swoją wagę w normie, nie powinieneś przyzwyczajać się do jedzenia o późnych porach. Ta lista przekąsek została stworzona z myślą o awaryjnych sytuacjach, kiedy czujesz się naprawdę głodny! 

Oto 11 zdrowych przekąsek, które ułatwią zasypianie

Autor
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.