Dlaczego warto jeść dynię? 7 właściwości leczniczych dyni

2021-10-08 13:24

Dynia to królowa jesieni! Słynie nie tylko z halloweenowych zwyczajów, lista zasług dyni jest naprawdę długa. Zawiera całe mnóstwo witamin antyoksydacyjnych i minerałów, jest bogata w błonnik, wykazuje wiele przydatnych właściwości zdrowotnych i jest niskokaloryczna, choć sycąca.

dynia
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Dynia w kuchni
  2.  Poznaj 7 powodów, dla których warto jeść dynię

Dynia w kuchni

Dynia ma bardzo szerokie zastosowanie w kuchni. Zupa dyniowa z nutką rozgrzewających przypraw jest wspaniałym pomysłem na jesienne, chłodne popołudnia. Popularne są wszelkiego rodzaju wypieki z jej udziałem, jak ciasta, muffinki czy placki. Sprawdzi się także jako dodatek do dań głównych, np. w formie sałatek. 

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do dietetyka?

Dynia jest uwielbiana przez osoby chcące zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Ma bardzo mało kalorii (w 100 g miąższu tylko 27 kcal), szybko syci i dostarcza organizmowi dużo błonnika.

 Poznaj 7 powodów, dla których warto jeść dynię

Autor
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.