HERBATKA ZIOŁOWA - doskonała na letnie dni

2009-08-03 13:35

Pyszną herbatkę ziołową możesz przyrządzić z roślin rosnących na łąkach - rumianku, mięty, dziurawca. Taka herbatka będzie mieć intensywny smak i właściwości orzeźwiające. Najlepiej, by łąka była niekoszona i nienawożona, czyli taka, na której zioła mogą swobodnie rosnąć.  

Najlepiej, by łąka była prawdziwym ugorem - niekoszona, nienawożona czyli taka, na której rośliny mogą żyć własnym życiem. Na tym ugorze znajdziesz kwiatki na bukiet. Zaczynasz od żółtych: znajdujesz jedną wyniosłą wrotycz, dodajesz do niej kilka gałązek dziurawca. Szukasz białych kwiatków krwawnika, potem koszyczków rumianka i dodajesz je do bukietu. Teraz czas na kwiatki fioletowe, trochę dzikiej mięty i dużo drobnych łodyżek macierzanki. Bukiet gotowy...

Ziołowa herbatka na gorące dni

Jeden wstawisz do wazonu. Łąkowe zioła ładnie wyglądają w rustykalnych naczyniach. Drugi z całości wrzuć do dużego garnka, zalej zimną wodą, doprowadź do wrzenia i odstaw na pewien czas. Powstanie doskonała herbatka o intensywnym  ziołowym smaku, doskonała na gorące dni.  Możesz ją podać do posiłku, popijać w wolnej chwili dla relaksu. Nie za dużo, bo wszystkie rośliny z twojego bukietu są ziołami, których działanie nie jest obojętne dla organizmu. Sprawdź zatem, co nazbierałaś.