Lista 15 owoców sezonowych dostępnych w sierpniu

2021-08-06 11:16

Choć sierpień to szczyt sezonu owocowego, to nadal jest w czym wybierać. Jabłka, gruszki, jeżyny, śliwki, morele, porzeczki - każdy znajdzie coś dla siebie. Owoce doskonale nawadniają, a dodatkowo zawierają całe mnóstwo witamin, dzięki którym nasz organizm pracuje prawidłowo. Oto lista owoców sezonowych dostępnych w sierpniu

Owoce sezonowe w sierpniu
Autor: Getty Images

Zjadanie owoców to nie tylko przyjemność, ale i sposób na dostarczenie organizmowi tego, czego mu brakuje. Sierpień to także idealny czas na wykonanie różnego rodzaju soków (np. z malin, aronii czy porzeczki), które przydadzą się w okresie jesienno-zimowym, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na różnego rodzaju infekcje i przeziębienia. To dobry sposób na zachowanie wzorowej odporności przez cały rok.

Owoce jagodowe - dlaczego warto je jeść?

Po warzywa i owoce warto sięgać w czasie, gdy dojrzewają one w sposób naturalny. Najlepiej sprawdzają się oczywiście te prosto z krzaczka czy z drzewa, ale nie każdy ma swój ogródek. Dlatego wybierając ulubione owoce pamiętaj, by kupować je ze sprawdzonego źródła - np. od zaprzyjaźnionego rolnika.

Oto lista owoców sezonowych dostępnych w sierpniu