Ma prawie 60 lat, a wygląda na 30. Supermodelka zdradziła swój sekret

2024-03-27 10:47

Paulina Porizkova w kwietniu skończy 59 lat, jednak zdecydowanie na tyle nie wygląda. Supermodelka zachwyca młodzieńczym wyglądem i świetną sylwetką. Zdradziła, jak wygląda jej dieta i ćwiczenia.

Modelka Paulina Porizkova wygląda jak bogini. Oto jej sekret
Autor: Instagram: paulinaporizkov Modelka Paulina Porizkova wygląda jak bogini. Oto jej sekret

Supermodelka i aktorka Paulina Porizkova, która pochodzi z Czechosłowacji, chętnie dzieli się w mediach społecznościowych prywatnymi chwilami ze swojego życia. Ma 58 lat i wciąż może pochwalić się nienaganną figurą. W jednym z postów napisała, że utrzymanie takiej formy po menopauzie wiązało się z wieloma wyrzeczeniami i ciężką pracą.

Ma 58 lat i wciąż utrzymuje super formę

Porizkova ma pięć sposobów na to, by zachować młody i promienny wygląd jak najdłużej. W jednym z nagrań na Instagramie powiedziała, że wiele osób dopytuje o jej dietę oraz aktywność fizyczną. Postanowiła więc uchylić rąbka tajemnicy.

W formie 24: 5 błędów spowalniających odchudzanie

– Stosuję dietę 16/8, co oznacza, że przez 16 godzin zachowuję ścisły post, a następne spożywam posiłki w ciągu ośmiu godzin. W oknie żywieniowym jem to, na co mam ochotę. Jestem zwolenniczką zdrowej żywności – wyjaśniła. Bardzo często i chętnie sięga po odżywcze wegańskie koktajle z wysoką zawartością białka.

Modelka podkreśla, że na co dzień odżywia się bardzo zdrowo. Niekiedy jednak robi odstępstwa od diety i nie odmawia sobie kulinarnych słabości. Przepada za słodkimi deserami oraz kieliszkiem wina do kolacji. – Jeśli mam ochotę na smażonego kurczaka, to go zjem - dodaje.

Dieta to za mało. Supermodelka dba też o ruch

Porizkova dba nie tylko o dobre nawyki żywieniowe, ale także o regularny wysiłek fizyczny. Udostępniła na Instagramie filmik, na którym widać, jak ćwiczy z hantlami. Do tego uskutecznia wiosłowanie na maszynie w pozycji siedzącej – tego typu trening jest świetną alternatywą dla tradycyjnych ćwiczeń mięśni pleców.

Porizkova zawdzięcza swoją smukłą sylwetkę i piękny wygląd odpowiedniej diecie i systematycznej aktywności.