Milioner chce odwrócić proces starzenia. Wykluczył z diety ten napój

2024-05-24 12:29

O tym amerykańskim milionerze mówi cały świat. Biznesmen Bryan Johnson z branży technologicznej ma 46 lat, ale chce odwrócić proces starzenia i mieć ponownie ciało 18-latka. Wyjawił, że zrezygnował z codziennej dawki kofeiny. Tak czuje się po odstawieniu kawy.

Bryan Johnson
Autor: Instagram: bryanjohnson_ Milioner chce odwrócić proces starzenia. Wykluczył z diety ten napój

Przedsiębiorca z branży technologicznej, 46-letni Bryan Johnson dorobił się potężnej fortuny między innymi dzięki sprzedaży firmy Braintree zajmującej się przetwarzaniem płatności w eBay. Obecnie dąży do tego, by znów mieć ciało 18-latka. Aby odzyskać młodość i odwrócić efekt starzenia wydaje 2 miliony dolarów rocznie na 30-osobowy zespół lekarzy i pielęgniarek, który ma pomóc mu osiągnąć ten cel.

Bryan Johnson chce znowu mieć ciało 18-latka

Ambitne wyzwanie biznesmena nosi nazwę „Project Blueprint”. Bryan Johnson prowadzi zdrowy styl życia i bardzo rygorystycznie przestrzega specjalnej diety odmładzającej organizm, która bogata jest m.in. w duże ilości zielonych warzywa, soczewicę i grzyby. Spożywa nie więcej niż 2 tys. kalorii dziennie i nigdy nie najada się do syta.

Jak twierdzą specjaliści, w ciągu dwóch lat cofnął swój wiek o ponad pięć lat. Ich zdaniem ten spersonalizowany plan żywieniowy pomógł mu na nowo zyskać serce 37-latka oraz przywrócić pojemność płuc 18-latka. Co ciekawe, wpływowy przedsiębiorca ostatni posiłek spożywa przed południem, a później już pości.

Co nam wydłuża życie, a co je skraca? Prof. Maciej Banach obala mity

Milioner nie pije kawy

Oprócz zdrowego odżywienia Bryan Johnson wprowadził jeszcze kilka zdrowych nawyków do swojej codziennej rutyny. Codzienna aktywność fizyczna i właściwa higiena snu to dla niego podstawa. Do snu przygotowuje się skrupulatnie - dwie godziny przed położeniem się do łóżka wkłada specjalne okulary hamujące dostęp do niebieskiego światła. Każdej nocy przesypia dziewięć godzin. Chodzi spać o 20:30 i wstaje przed 6 rano.

Nie zaczyna już dnia od małej czarnej. Całkowicie zrezygnował z picia kawy. - Myślę, że sen to nowa kawa - powiedział biznesmen w rozmowie z „The Wall Street Journal”.

Porzucenie tego nawyku jest pewną formą dbania o zdrowie i lepsze samopoczucie w korporacyjnym świecie. W opinii ekspertów troska o regularny i spokojny sen oraz dobre samopoczucie sprzyja zwiększeniu produktywności, koncentracji oraz precyzji wypowiedzi. Odstawienie kofeiny może mieć wiele innych korzyści, m.in. zmniejszyć poziom hormonów stresu, ukrócić problemy ze zgagą i dolegliwości trawienne, poprawić cerę oraz wygląd zębów.

Pijesz kawę? Sprawdź, czy znasz rodzaje kawy

Pytanie 1 z 11
Ristretto to kawa silniejsza niż tradycyjne espresso. Ile razy?
Dzień Kawy. Pijesz kawę? Sprawdź, czy znasz rodzaje kawy