Trik prosty jak marzenie! Dodaj rano do kawy, a tłuszczyk zniknie

2024-01-21 10:29

Jeśli twoim celem jest pozbycie się boczków i tłuszczu na brzuchu, ale masz problem z przestrzeganiem zasad surowych diet, możesz zacząć od prostej metody. Poranna filiżanka kawy z tym nieoczywistym dodatkiem przyspieszy metabolizm, jak również zmniejszy chęć na podjadanie.

Trik prosty jak marzenie! Dodaj rano do kawy, a tłuszczyk zniknie
Autor: Getty Images Trik prosty jak marzenie! Dodaj rano do kawy, a tłuszczyk zniknie

Jak pić kawę, żeby schudnąć? Po pierwsze, najlepiej odstawić wszystkie kaloryczne i niezdrowe dodatki. Mleko, mleko zagęszczone, śmietankę, cukier i najgorsze w całym tym zestawieniu - syropy cukrowe. Jeśli nie wyobrażasz sobie porannego latte bez syropu karmelowego, to musisz wiedzieć, że właśnie on zmienia kawę w truciznę.

Dla wielu ludzi poranek bez filiżanki kawy jest nie do pomyślenia. To napój, który nie tylko zadowala podniebienie i pachnie przyjemnie, ale również dostarcza energię na cały dzień. Okazuje się jednak, że pijąc kawę, możemy zredukować nadmiar kilogramów. Wystarczy zrezygnować z mleka i zastąpić je pewnym konkretnym składnikiem. Różnica wkrótce stanie się zauważalna. Pewnie część z was pomyślała o kawie kuloodpornej, albo kawie z cytryną. Ale nie tym razem.

Kawa dobra na wszystko: poznaj właściwości kawy

Sposób na odchudzanie? Kawa z olejem kokosowym

Kawa z dodatkiem tłuszczu to napój niezwykle ceniony w krajach zachodnich, okrzyknięty mianem "kawy kuloodpornej". Jej klasyczna odsłona podawana jest z mlekiem i masłem. Do przygotowanie proponowanej przez nas wersji potrzebujesz dodatkowo oleju kokosowego. Choć może wydawać się to dosyć niekonwencjonalne, to takie połączenie naprawdę daje efekty. Dodany tłuszcz wystarczy zblendować lub zmiksować z kawą do uzyskania pianki. Najlepszy efekt osiągniesz, używając spieniacza do mleka.

Mimo iż taka kawa jest prawdziwym źródłem kalorii, to hamuje apetyt i skutecznie radzi sobie z tłumieniem głodu. Jeśli spożyjesz ją na początek dnia, zapewni ci sytość na długie godziny. Dzięki temu napojowi unikniesz podjadania między planowanymi posiłkami. Jeśli kawa z masłem i mlekiem nie jest dla ciebie, możesz ograniczyć się tylko do dodania łyżki oleju kokosowego.

Co więcej, olej kokosowy, dzięki zawartości kwasu laurynowego, ma działanie antybakteryjne, a także wiruso- i grzybobójcze. Picie kawy z tym dodatkiem przynosi szereg korzyści, nie tylko dla sylwetki.

Kawa bywa pomocna w odchudzaniu

W walce z nadmiarem kilogramów sprawdzi się również kawa z dodatkiem cytryny. To proste, ale niesamowicie efektywne połączenie. Czy jednak może przynieść cudowne efekty? Zdecydowanie nie można zastąpić nim odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń.

Warto jednak zastanowić się nad zastąpieniem mleka dodawanego do kawy sokiem z cytryny. Jej kwaśny smak zniweluje również gorycz kawy, co może być korzystne dla osób nieprzepadających za tym aspektem smaku kawy. Dodatkowo, eliminując potencjalne problemy trawienne, które mogą wynikać z połączenia kawy z mlekiem, zachowamy pełne działanie kofeiny. Cytryna dodana do kawy nie tylko dodaje jej orzeźwiającego smaku, ale przede wszystkim, wpływa na przyspieszenie przemiany materii, co przekłada się na efektywne spalanie kalorii. Pamiętajmy jednak, że zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna to podstawa każdej skutecznej walki ze zbędnymi kilogramami.