Wystarczy jedna łyżeczka przyprawy i szklanka wody. Szybko pozbędziesz się boczków

2023-08-25 14:47

Jednym z najbardziej uciążliwych form otyłości jest tzw. oponka i boczki, czyli tkanka tłuszczowa nagromadzona wokół tali. Problem doskwiera najbardziej kobietom, choć otyłość brzuszna to także męska przypadłość. Pomocna może być mikstura, która przyspiesza metabolizm. Jest prosta i skuteczna.

Wystarczy jedna łyżeczka przyprawy i szklanka wody. Szybko pozbędziesz się boczków
Autor: Fot. Getty Images

W trakcie odchudzania najważniejsza jest dieta bogata w błonnik, ograniczenie cukru oraz aktywność fizyczna. Jest także kilka innych zasad, które pomagają pozbyć się nadmiaru kilogramów. Jednak w całym procesie może przydać się napój złożony z dwóch prostych składników.

Cynamon. Jakie ma właściwości? Jaką ma wartość kulinarną?

Domowy sposób na pozbycie się boczków, czyli jak działa cynamon?

Do prostej mikstury niezbędne jest dodanie cynamonu. Dowody naukowe świadczą o tym, że ta z pozoru prosta przyprawa reguluje poziom cukru we krwi, przyspiesza przemianę materii oraz usprawnia perystaltykę jelit. Zwiększony metabolizm glukozy przyczynia się do zmniejszenia wagi.

Ponadto cynamon wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne, dzięki czemu chroni układ pokarmowy i łagodzi stany zapalne. Wystarczy przyrządzić napój i spożywać go o poranku, by przyspieszyć proces odchudzania. Warto jednak zaznaczyć, że istotne jest zachowanie umiaru oraz przestrzeganie proporcji. Zbyt duża dawka przyprawy może być szkodliwa dla zdrowia.

Cynamon na odchudzanie - przepis na prostą miksturę

Zanim przygotujesz miksturę, upewnij się, że posiadasz cynamon cejloński. To właśnie ta odmiana jest najlepsza dla zdrowia. W chińskiej odmianie może znajdować się zbyt duża dawka kumaryny, która przyczynia się do uszkodzenia wątroby oraz występowania chorób nowotworowych. 

Do przyrządzenia odchudzającej mieszanki przygotuj 250 ml przegotowanej, wrzącej wody. Wsyp łyżeczkę cynamonu i dokładnie wymieszaj. Odstaw pod przykryciem na 30 minut. Pij przed snem. Pamiętaj jednak, że jeśli przyjmujesz leki przepisane przez lekarza, to w pierwszej kolejności należy skonsultować z nim chęć stosowania mikstury, aby nie narazić się na komplikacje zdrowotne.