Znany dietetyk ocenia sery z Biedronki. "Tragedia, tylko 50 proc. sera w składzie"

2024-02-23 16:49

Dietetyk Michał Wrzosek rzuca światło na niektóre rodzaje serów oferowanych w popularnych sieciach dyskontowych, w tym w Biedronce, ostrzegając konsumentów przed ich zakupem. W przeglądzie dostępnych na rynku produktów Wrzosek zwraca uwagę na fakt, że wiele z produktów charakteryzuje się niską zawartością białka, a dominujący składniki to tłuszcze.

Znany dietetyk ocenia sery z Biedronki. Tragedia, tylko 50 proc. sera w składzie
Autor: Getty Images / Instagram Znany dietetyk ocenia sery z Biedronki. "Tragedia, tylko 50 proc. sera w składzie"

Dietetyk dr Michał Wrzosek, znany ekspert ds. żywienia i mentor, dokonał szczegółowej oceny serów dostępnych w sieci Biedronka, wywołując burzę w mediach społecznościowych. W swoim najnowszym nagraniu na Instagramie jednoznacznie zaznaczył, że niektóre z tych produktów to "słaby wybór", podkreślając znaczenie świadomego podejścia do zakupów spożywczych.

Gadaj Zdrów: "Najmłodszy uzależniony miał pięć i pół roku". Psycholog mówi wprost: to prosta droga do depresji

Michał Wrzosek ocenia sery z Biedronki

W nagraniu, które wywołało gorącą dyskusję w sieci, dr Wrzosek przeanalizował osiem różnych serów dostępnych na półkach Biedronki. Jego krytyczne spojrzenie skupiło się na kilku produktach, których skład i wartości odżywcze pozostawiły wiele do życzenia. Szczególnie negatywnie został oceniony ser topiony Światowid ze szczypiorkiem, którego zawartość sera w składzie została zakwestionowana jako "tragedia" - "Tragedia, tylko 50 proc. sera w składzie" - mówi Wrzosek.

Jak kolejne wystąpiły plastry Gouda Violife, który dr Wrzosek określił jako "Słaby wybór, w ogóle nie ma białka". Kolejny - serek w plastrach kanapkowy klasyczny Delikatne - także nie przekonał znanego dietetyka. "Słaby wybór, mało białka, dużo tłuszczu" - mówił o nim Wrzosek.

Jakie sery wybierać?

Jednakże nie wszystkie sery otrzymały tak negatywne recenzje. Dietetyk wskazał pięć produktów, które według jego opinii są godne polecenia. Zwrócił uwagę na mozarellę od Sottile Gusto, opisując ją jako "fajny wybór" ze względu na korzystny stosunek białka do tłuszczu. Podobnie pozytywnie oceniono mozarellę Light tej samej firmy, która zachwyciła eksperta mniejszą zawartością tłuszczu przy zachowaniu dużej ilości białka.

Warto również wspomnieć o serze królewskim light firmy Sierpc, który został uznany przez dr Wrzoska za "ulubiony ser żółty" ze względu na jego wartości odżywcze. Ponadto dietetyk wyróżnił ser twarogowy Delikate jako "świetny wybór" ze względu na jego niską kaloryczność i zawartość białka.

Dr Michał Wrzosek swoim wideo z pewnością skłonił konsumentów do refleksji nad jakością produktów spożywczych oraz zachęcił ich do podejmowania świadomych decyzji zakupowych.