Chcesz szybko zgubić brzuszek? Odstaw tę jedną rzecz

2023-12-27 11:14

Co zrobić, żeby szybko schudnąć? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które mierzą się z nadwagą i otyłością. Prawda jest taka, że o szybkim powrocie do formy i pozbyciu się niechcianych kilogramów możemy jedynie pomarzyć, bo skuteczne odchudzanie wymaga czasu i systematyczności. Ale są sposoby na to, by - nawet bez dużego spadku wagi - szybko pozbyć się wystającego brzuszka. Wystarczy usunąć z diety jeden element.

Chcesz szybko zgubić brzuszek? Odstaw tę jedną rzecz
Autor: Getty Images Chcesz szybko zgubić brzuszek? Odstaw tę jedną rzecz

Jak najszybciej schudnąć?

Czy można schudnąć 5 kg w tydzień? Albo w dwa tygodnie? A ile można maksymalnie schudnąć w ciągu miesiąca? Jeśli szukasz sposobu na błyskawiczną utratę wagi, to musimy cię zmartwić - optymalne dla organizmu i zachowania efektów, a także najbardziej zdrowe tempo odchudzania, to utrata ok. 1 kg tygodniowo. Ale czasem tyle wystarczy, by zauważyć pierwsze efekty, np. w postaci mniej wystającego brzuszka. Wszystko dzięki temu, że wygląd naszego brzucha nie zależy jedynie od naszej wagi, a głównie od tego, co i jak jemy.

Jeśli chcesz szybko pozbyć się brzuszka, spróbuj naszego wyzwania.

Mowa o odstawieniu piwa. Wiele osób jest przekonanych, że picie jednego czy dwóch piw w tygodniu nie ma negatywnego wpływu na ich zdrowie. Jednak badania sugerują, że nawet umiarkowane spożywanie alkoholu może przynosić szkodliwe konsekwencje. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co by się stało, gdybyś na miesiąc zdecydował się odstawić piwo?

Chcesz szybko schudnąć z brzucha? Odstaw alkohol

Eksperci zdrowotni na całym świecie zgadzają się, że nie istnieje coś takiego jak bezpieczna dawka alkoholu. Według wielu badań naukowych, regularne spożywanie alkoholu nie tylko niszczy wątrobę, ale też przeszkadza w prawidłowym funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego, mózgu, żołądka, nerek i zwiększa ryzyko zachorowania na raka.

Dotyczy to nie tylko mocnych alkoholi, ale także piwa, które jest tak popularne wśród wielu Polaków. Niektórzy miłośnicy tego napoju mogą nie zdawać sobie sprawy, że nawet sporadyczne sięgnięcie po butelkę czy puszkę piwa może prowadzić do niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych. Czy zastanawiałeś się, jakie korzyści przyniesie Ci rezygnacja z piwa na miesiąc?

Czy alkohol jest przyczyną raka?

Czy piwo i piwo 0% tuczy? Kalorie w 500 ml

W przeciwieństwie do innych napojów piwo jest produktem bogatym w kalorie. Dodatkowo picie "browarka" zwiększa apetyt, co często prowadzi do spożywania nadmiernych ilości słonych i tłustych przekąsek lub potraw z grilla.

0,5 litra ciemnego piwa to ok. 370 kcal, a jasnego to ok. 250 kcal. Piwo bezalkoholowe ma najmniej kalorii (105 kcal w 0,5 litra). Odstawienie piwa z pewnością pomoże tym, którzy walczą z nadwagą i otyłością, a chcieliby pozbyć się dodatkowych kilogramów.

Jaki indeks glikemiczny ma piwo?

Piwo, a szczególnie piwo z dodatkami smakowymi, ma negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie trzustki. Powinni o tym pamiętać zwłaszcza pacjenci z cukrzycą i insulinoopornością. Ten popularny napój alkoholowy ma wysoki indeks glikemiczny, co oznacza, że trzustka musi pracować intensywnie, wytwarzając insulinę.

Ogólnie rzecz biorąc, indeks glikemiczny alkoholu jest zerowy. Jeśli jednak napój alkoholowy zawiera węglowodany, jak na przykład piwo (jednym z jego składników jest cukier – maltoza), to można ustalić wartość jego indeksu glikemicznego. W przypadku piwa ta wartość jest wyjątkowo wysoka i sięga 110.

Nawet osoby, które na co dzień nie mają problemów z jelitami, mogą zauważyć, że spożywanie piwa prowadzi do wzdęć, co jest objawem dysfunkcji mikroflory jelitowej. Efektem tego jest pojawienie się tzw. piwnego brzucha. Dlatego u osób, które zdecydowały się na miesięczną abstynencję od piwa, obwód brzucha może się zmniejszyć.