Dodaj do kawy zamiast mleka. Boczki znikną, a poziom energii wystrzeli

2023-10-30 13:50

Jeśli szukasz najlepszej kawy na odchudzanie, to zdecydowanie powinieneś odstawić kawę z mlekiem, śmietanką i słodkimi syropami. Okazuje się, że świetne rezultaty może przynieść picie małej czarnej z pewnym nieoczekiwanym składnikiem. Ten napój bije ostatnio rekordy popularności.

Dodaj do kawy zamiast mleka. Boczki znikną, a poziom energii wystrzeli
Autor: Getty Images Dodaj do kawy zamiast mleka. Boczki znikną, a poziom energii wystrzeli

Dla wielu ludzi poranek bez filiżanki kawy jest nie do pomyślenia. To napój, który nie tylko zadowala podniebienie i pachnie przyjemnie, ale również dostarcza energię na cały dzień. Okazuje się jednak, że pijąc kawę, możemy zredukować nadmiar kilogramów. Wystarczy zrezygnować z mleka i zastąpić je pewnym konkretnym składnikiem. Różnica wkrótce stanie się zauważalna.

Pewnie część z was pomyślała o kawie kuloodpornej, albo kawie z cytryną. Ale nie tym razem.

W formie 24: 5 błędów spowalniających odchudzanie

Kawa z olejem kokosowym - właściwości

Kawa z dodatkiem tłuszczu to napój niezwykle ceniony w krajach zachodnich, okrzyknięty mianem "kawy kuloodpornej". Jej klasyczna odsłona podawana jest z mlekiem i masłem. Do przygotowanie proponowanej przez nas wersji potrzebujesz dodatkowo oleju kokosowego. Choć może wydawać się to dosyć niekonwencjonalne, to takie połączenie naprawdę daje efekty. Dodany tłuszcz wystarczy zblendować lub zmiksować z kawą do uzyskania pianki. Najlepszy efekt osiągniesz, używając spieniacza do mleka.

Mimo iż taka kawa jest prawdziwym źródłem kalorii, to hamuje apetyt i skutecznie radzi sobie z tłumieniem głodu. Jeśli spożyjesz ją na początek dnia, zapewni ci sytość na długie godziny. Dzięki temu napojowi unikniesz podjadania między planowanymi posiłkami. Jeśli kawa z masłem i mlekiem nie jest dla ciebie, możesz ograniczyć się tylko do dodania łyżki oleju kokosowego.

Co więcej, olej kokosowy, dzięki zawartości kwasu laurynowego, ma działanie antybakteryjne, a także wiruso- i grzybobójcze. Picie kawy z tym dodatkiem przynosi szereg korzyści, nie tylko dla sylwetki.

Z czym pić kawę, żeby schudnąć?

W walce z nadmiarem kilogramów sprawdzi się również kawa z dodatkiem cytryny. To proste, ale niesamowicie efektywne połączenie. Czy jednak może przynieść cudowne efekty? Zdecydowanie nie można zastąpić nim odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń.

Warto jednak zastanowić się nad zastąpieniem mleka dodawanego do kawy sokiem z cytryny. Jej kwaśny smak zniweluje również gorycz kawy, co może być korzystne dla osób nieprzepadających za tym aspektem smaku kawy. Dodatkowo, eliminując potencjalne problemy trawienne, które mogą wynikać z połączenia kawy z mlekiem, zachowamy pełne działanie kofeiny. Cytryna dodana do kawy nie tylko dodaje jej orzeźwiającego smaku, ale przede wszystkim, wpływa na przyspieszenie przemiany materii, co przekłada się na efektywne spalanie kalorii. Pamiętajmy jednak, że zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna to podstawa każdej skutecznej walki ze zbędnymi kilogramami.