Lody dla osób… aktywnych fizycznie

2019-05-29 10:18

Idzie lato. Ci, którzy trenują, zamiast batonika proteinowego mogą skusić się na... lody. Na rynku pojawiły się bowiem specjalne lodowe desery o wysokiej zawartości białka dla osób aktywnych i uprawiających sport.

Lody dla osób… aktywnych fizycznie
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Lody o zwiększonej zawartości białka
  2. Przyjemność po treningu

Aktywność fizyczna, regularne wizyty w fitness clubie i praca nad ciałem wymagają sporo wysiłku, ale także dużej dawki protein. Teraz będzie można ich dostarczyć także, jedząc lodowy deser.

Lody o zwiększonej zawartości białka

Polski producent, który ma już w swojej ofercie m.in. lody wegańskie i lody bez laktozy oraz bezglutenowe, wprowadza właśnie na rynek kolejny produkt niszowy. Są nim lody High Protein o zwiększonej zawartości białka.

Produkt ten powstał z myślą m.in. o osobach uprawiających wyczynowo sport, biegaczach, ale także osobach o określonej, specyficznej diecie dopasowanej do np. planów treningowych. Produkt stworzony został także z myślą o zawodowych sportowcach.

Deser zaspokaja aż 9% dziennego zapotrzebowania na białko. Tak wysoki wskaźnik RWS uzyskano, zwiększając zawartość protein w składzie nowych lodów. W 100 g produktu znajdziemy aż 9 g białka (przeciętnie lody waniliowe zawierają 3,5-4 g białka). Lody wyprodukowano na śmietance – stanowi ona 22% składu. Deser nie zawiera także sztucznych barwników i aromatów.

Przyjemność po treningu

Na rynku obecne są już lody z licencją bezglutenową, a więc dla osób mających celiakię lub z wyboru stosujących dietę bezglutenową. W sklepach znajdziemy także lody bez laktozy dla osób z nietolerancją cukru mlekowego, a także lody dla wegan na bazie soi.

- Na polskim rynku wciąż jest sporo luk do wypełnienia – zauważa Robert Serediuk, dyrektor handlowy firmy „Anita”. – Jedną z nich są sportowcy oraz osoby aktywne. Lody High Protein powstały właśnie z myślą o tej grupie, ale także jako odpowiedź na pewien globalny trend, który widzimy także w kraju – mówi. – Coraz więcej osób dziś ćwiczy, dba o ciało, chodzi na siłownie, uprawia różne sporty, coraz więcej osób także stosuje diety wspomagające treningi. Deser lodowy dopełnia ma za zadanie dopełnić tę specyficzną dietę.

Lody High Protein dostępne będą w familijnych opakowaniach 500 ml. Póki co w 2 smakach: waniliowym oraz truskawkowym. Kupić będzie można je w popularnych sieciach handlowych oraz dyskontowych.