Dieta na jesień - przepisy z czosnkiem w jesiennej diecie

2012-09-24 17:10

Dieta na jesień: przepisy. Przeczytaj jak wprowadzić czosnek do jesiennej diety i nie dać się infekcjom. Czosnek ma właściwości lecznicze i może być twoim sojusznikiem w walce z chorobami!

Dieta na jesień - przepisy z czosnkiem w jesiennej diecie
Autor: thinkstockphotos.com Przeczytaj jak wprowadzić czosnek do jesiennej diety i nie dać się infekcjom.

Dieta na jesień musi być tak skomponowana, by wzmacniać odporność organizmu. Czosnek właściwości lecznicze: z racji swoich leczniczych właściwości znany był już w Babilonie i starożytnym Egipcie, stąd nazwa "antybiotyk starożytności". 4000 lat temu wykorzystywano go także w Chinach. Malunki główek czosnku odnaleźć można nawet wewnątrz piramidy Cheopsa. Właściwości czosnku obecnie nadal są doceniana w diecie wielu kultur, czosnek to także roślina ozdobna. Fani tej rośliny powinni wybrać się do Kalifornii, gdzie w mieście Gilroy regularnie odbywa się festiwal czosnku, połączony z akcją charytatywną oraz konkursem gotowania. Szukając przepisów, nie zapomnij włączyć czosnku do diety na jesień.

Dieta na jesień: właściwości czosnku

Czosnek to ważny składnik diety na jesień. Czosnek ma właściwości lecznicze. Zawiera składniki o działaniu bakteriobójczym, przeciwgrzybicznym, przeciwnowotworowym i kontrolującym poziom cholesterolu. Właściwości czosnku sprawiają, że chroni przed powikłaniami przeziębień i grypy, co jest nie bez znaczenia w okresie jesiennych infekcji. Znajdziemy w nim cukry, pektyny, fitosterole, flawonoidy, beta-karoten, witaminy B i C, sole minerale i sporo krzemu. Naukowcy z Instytutu Badań Farmakologicznych w Mediolanie udowodnili, że pacjenci regularnie jedzący czosnek, byli mniej narażeni na raka okrężnicy, raka jamy ustnej, gardła, nerek i raka jajników.

To ci się przyda