Dieta zasadowa - obiad w diecie zasadowej, przepisy na obiad

2013-04-24 13:15

Dieta zasadowa (alkaliczna) jest przeznaczona dla każdego, kto pragnie zrzucić zbędne kilogramy bez bólu i wyrzeczeń. Wystarczy tylko spożywać produkty, które neutralizują poziom kwasów w organizmie. Można je jeść w dowolnych ilościach. Jak powinien wyglądać obiad w diecie zasadowej? Przepisy.

Dieta zasadowa - obiad w diecie zasadowej, przepisy na obiad
Autor: Photos.com Dieta zasadowa - obiad w diecie zasadowej, przepisy na obiad

Obiad w diecie zasadowej powinien zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne na resztę dnia i przywrócić równowagę kwasowo-zasadową.

Idealny obiad wg diety zasadowej:

Pomysł na obiad wg diety zasadowej 1

Falafel, czyli kotleciki z ciecierzycy przyprawionej papryką, kminkiem i kolendrą . Kuleczki z ciecierzycy najlepiej smażyć na oliwie z oliwek. Do kotlecików możemy dodać zieloną sałatą.

Pomysł na obiad wg diety zasadowej 2

Dorsz gotowany na parze, ziemniaki, sałatka z odkwaszających organizm zielonych warzyw (najlepiej z brokuł i groszku).

Pomysł na obiad wg diety zasadowej 3

Zupa pomidorowa gotowana na wywarze z cieciorki. Tradycyjny ryż zastępujemy alkalizującą komosą ryżową. Całość ozdabiamy natką pietruszki.

To ci się przyda

Picie płynów przed i w trakcie posiłków powoduje rozcieńczenie soków żołądkowych, a co za tym idzie zaburzenie procesu trawienia. Poza tym nawet dobroczynne płyny, takie jak zielona herbata i woda z plasterkiem cytryny, wypite na pusty żołądek, zmniejszają przyswajanie protein. W związku z tym wszelkie płyny należy przyjmować najlepiej godzinę przed rozpoczęciem obiadu.