Gwiazdy oszalały na jego punkcie! Napój odchudzający z Hollywood

2020-06-18 9:07

Czy słyszeliście już o Switchel, napoju piękności stosowanym przez gwiazdy Hollywood? Jeśli nie, to najwyższa pora go poznać.

HUZAR: napój miodowo-imbirowy
Autor: Absolutnie dobre

Spis treści

  1. Czego potrzebujesz?

Switchel to napój, który można samemu przygotować w domu. Robi się go z octu jabłkowego, świeżego imbiru, soku z cytryny oraz syropu klonowego. Nie jest to zbyt smaczne połączenie, ale bardzo zdrowe.

Swietchel inaczej jest nazywany punch. Pewnie dlatego, że daje niezłego "kopa" energetycznego. Zawarty w nim imbir rozgrzewa, przyspiesza przemianę materii, oczyszcza i pobudza bardziej niż kawa. Ma także właściwości lecznicze - pomaga na problemy z jelitami i z żołądkiem, poprawia krążenie krwi, łagodzi bóle miesiączkowe. 

Switchel jest źródłem potasu i elektrolitów, a także świetnie gasi pragnienie. Stosowany był od wieków jednak nie jako napój odchudzający, a właśnie jako sposób na ugaszenie pragnienia. Jego przygotowanie jest bardzo proste.

Czego potrzebujesz?

  • szklanka wody,
  • 1-2 łyżek octu jabłkowego,
  • sok z wyciśniętej cytryny,
  • stary korzeń imbiru,
  • łyżka syropu klonowego (opcjonalnie miodu).

Składniki należy wymieszać, a napój odstawić do lodówki.

W napoju znajdziemy pektyny, beta karoten oraz witaminy C, E, P oraz te z grupy B. Jest także źródłem potasu, wapnia, magnezu, sodu czy fosforu.

Sonda
Powiedz nam: