Pracujesz w dużym stresie? Może brakować ci magnezu

2014-02-07 10:16

Długotrwały stres powoduje niedobór magnezu w organizmie. Z kolei niski poziom tego pierwiastka zwiększa podatność na kolejne stresujące sytuacje. A wtedy już nawet błahy powód może wyprowadzić z równowagi. Przeczytaj, które produkty są najlepszym źródłem magnezu i zadbaj o to, aby na stałe weszły do twojej diety.

Pracujesz w dużym stresie? Może brakować ci magnezu
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Pracujesz w stresie? Uzupełniaj niedobory magnezu

Nic nie zastąpi dobrze zbilansowanej diety, bogatej w warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste i przetwory mleczne – to podstawa! Najcenniejszym źródłem witamin i minerałów potrzebnych organizmowi są bowiem naturalne produkty. Zawarte w nich substancje odżywcze są idealnie skomponowane i najlepiej przyswajalne.

W okresie wytężonej pracy umysłowej w menu powinny się znaleźć produkty bogate w składniki odżywcze, które wzmocnią nerwy, a także pomogą zregenerować organizm.

Pracujesz w stresie? Uzupełniaj niedobory magnezu

U osób narażonych na stres bardzo często dochodzi do niedoborów magnezu. Pełni on w organizmie wiele funkcji, z których bardzo istotną jest regulowanie pracy układu nerwowego. Niedostateczna ilość pierwiastka powoduje zwiększoną wrażliwość na stres, problemy z koncentracją i pamięcią, a także zaburzenia snu.

CZYTAJ >>Objawy niedoboru magnezu<<

Niedobór magnezu może powodować problemy z sercem

Badania wykazały też, że niedobór magnezu może wyzwalać zaburzenia rytmu serca. Dlatego warto sięgnąć po preparaty magnezowe, najlepiej te wzbogacone w witaminę B6, która zwiększa przyswajanie pierwiastka.

Źródła magnezu w żywności

Niedobory magnezu można uzupełniać także w bardziej naturalny sposób - wprowadzając do diety produkty, które są bogate w ten pierwiastek.

Najlepsze źródła magnezu:

- kakao,

- czekolada,

- orzechy,

- kasza gryczana,

Źródła witaminy B6:

- produkty zbożowe,

- banany,

- wątróbka,

- ryby.

CZYTAJ >>Które orzechy są najzdrowsze?<<

miesięcznik "Zdrowie"