To na niej Adele schudła 50 kg! Entuzjaści tej diety nazywają ją eliksirem młodości

2023-05-04 10:34

Adele przeszła jedną z najgłośniejszych metamorfoz ostatnich lat. Wokalistka, która od początku swojej kariery była znana z wyraźnie krągłych kształtów, zdecydowała się na radykalną zmianę swojego trybu życia, co pozwoliło jej zgubić blisko 50 kilogramów. Co wiemy o jej metamorfozie?

o na niej Adele schudła 50 kg! Entuzjaści tej diety nazywają ją eliksirem młodości
Autor: AP PHOTO/JAE C. HONG

Adele to wybitna brytyjska artystka, której niezwykła kariera obejmuje międzynarodowy sukces, wiele nagród Grammy, nominacji oraz miliony sprzedanych albumów. Gwiazda jest kojarzona nie tylko z muzycznymi osiągnięciami i niezrównanym głosem, ale również z nienagannym wizerunkiem. Adele samodzielnie tworzy i komponuje swoje utwory, a każdy z nich można traktować jako opowieść z jej życia.

Jak schudła Adele? Prawdopodobny scenariusz

Adele jest znana również z tego, że dużą wagę przywiązuje do swojej prywatności i niechętnie dzieli się swoimi tajemnicami w mediach. W przeciwieństwie do wielu innych gwiazd często unika ekspozycji swojego życia osobistego i utrzymuje dystans od plotek oraz sensacji, skupiając się na swojej twórczości muzycznej. W kwestii utraty wagi przez piosenkarkę oraz sposobów, w jakie Adele osiągnęła ten rezultat na przestrzeni lat, powstało wiele spekulacji i teorii.

Gdy artystka zrzuciła 50 kg i radykalnie zmieniła swoją sylwetkę, media i portale plotkarskie natychmiast podjęły temat. Jak osiągnęła taki efekt? Jaka jest tajemnica tej przemiany? Jako że brytyjska gwiazda nie należy do osób chętnie dzielących się każdym drobiazgiem ze swojego życia w mediach społecznościowych, poznanie prawdy było trudne.

Najbardziej wiarygodnym źródłem informacji na temat spektakularnej przemiany Adele są jej własne wypowiedzi. Podczas rozmowy z Oprah Winfrey, diva przyznała, po rozstaniu z mężem, Simonem, doświadczała częstych ataków lęku. Jej sposobem na radzenie sobie ze stresem była ucieczka w bardzo intensywne treningi. To właśnie one pomogły Adele odzyskać równowagę emocjonalną, a jednocześnie przekształcić jej sylwetkę.

Jednak zarówno opinia publiczna, jak i dziennikarze przekonani byli, że gwiazda wraz z ćwiczeniami stosowała jaką dietę. Bardzo często w kontekście tej przemiany wspominano o sirtfood.

Co to są sirtuiny i co warto wiedzieć o diecie sirtfood?

Co to są sirtuiny i co warto wiedzieć o diecie sirtfood? Dieta sirtfood opiera się na spożywaniu produktów bogatych w sirtuiny, czyli enzymy regulujące tempo starzenia się organizmu. Szybszy metabolizm i deficyt energetyczny, związane z sirtuinami, rzekomo przyczyniły się do utraty 50 kilogramów przez Adele. Twórcami diety sirtfood są brytyjski specjaliści ds. żywienia - Aidan Goggins i Glen Matten.

Sirtuiny to enzymatyczne białka obecne we wszystkich żywych organizmach. Ich wysokie stężenie w ludzkim organizmie może spowalniać procesy starzenia się i obumierania komórek, przeciwdziałać stanom zapalnym, a także regulować przemiany metaboliczne poprzez zwiększoną redukcję tkanki tłuszczowej. Dodatkowo sirtuiny korzystnie wpływają na odporność organizmu i pomagają mu radzić sobie ze stresem.

Wśród produktów, które powinny być podstawą tej diety, znajdują się m.in. zielona herbata, kakao, kawa, oliwki, papryczka chili, seler naciowy, cebula, rukola, ryby, daktyle, gorzka czekolada, orzechy włoskie, kurkuma, lubczyk, a nawet wytrawne czerwone wino.

Warto podkreślić, że Adele nigdy nie potwierdziła stosowania diety sirtfood. Niemniej jednak, założenia tej diety wydają się logiczne.