56-letnia Kayah zachwyca figurą. Wykluczyła z diety te produkty

2023-06-29 11:51

Kayah, 56-letnia wokalistka, nadal zachwyca swoją piękną sylwetką. Czemu zawdzięcza swoją doskonałą figurę? W swojej diecie zdecydowała się wykluczyć tylko cztery składniki.

56-letnia Kayah zachwyca figurą. Wykluczyła z diety te produkty
Autor: Facebook / Kayah

Katarzyna Magda Rooijens, bardziej znana jako Kayah, jest jedną z czołowych polskich wokalistek i autorek tekstów. Jej twórczość przyniosła wiele hitów, które zdobyły serca kolejnych pokoleń. Kayah wielokrotnie znalazła się na liście "100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu" opublikowanej przez magazyn "Forbes Polska". Oprócz swojego muzycznego talentu 56-letnia artystka wciąż zachwyca swoją nieskazitelną sylwetką. Jak osiągnęła ten efekt? Czemu zawdzięcza swoją doskonałą figurę?

Kayah zachwyca sylwetką

Proces odchudzania nie jest łatwy, ale warto poświęcić czas i wysiłek, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Kayah doskonale zdaje sobie z tego sprawę i od lat zachwyca swoją zgrabną figurą, której wiele Polek mogłoby jej pozazdrościć.

Kayah otwarcie przyznaje, że zmaga się z niedoczynnością tarczycy typu Hashimoto. Jest przekonana, że niewłaściwe odżywianie przyczyniło się do tego schorzenia.

– Mam problemy z tarczycą. Doprowadziłam do pewnych braków w organizmie, źle się odżywiając – powiedziała gwiazda kilka lat temu na antenie stacji TVN.

Artystka podkreśla, że obecnie, stosując odpowiednią dietę, może cieszyć się nie tylko doskonałą sylwetką, ale także dobrym zdrowiem. Kayah zdecydowała się wyeliminować z diety tylko cztery składniki: gluten, cukier, nabiał i mięso. W jej jadłospisie często pojawiają się kasze, warzywa oraz domowy chleb, który sama piecze. To dzięki takim wyborom 56-letnia wokalistka utrzymuje swoją doskonałą formę.

 Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa jest stosowana w celu eliminacji spożycia białka znanego jako gluten. Jest to szczególnie istotne dla osób z celiakią lub nietolerancją glutenu. Taki sposób odżywiania towarzyszy chorym przez całe życie. Na czym polega dieta bezglutenowa i jakie produkty można jeść, a jakie trzeba wyeliminować z codziennego menu?

Gluten jest rodzajem białka, które naturalnie występuje w pszenicy, życie i jęczmieniu. Dodawanie glutenu do produktów spożywczych ma wpływ na zachowanie ich naturalnego smaku i aromatu. Dlatego często jest stosowany w produkcji wyrobów spożywczych. Gluten można znaleźć w wielu produktach, takich jak:

  • pieczywo,
  • makaron,
  • wyroby cukiernicze,
  • niektóre rodzaje kasz,
  • kawa zbożowa,
  • płatki śniadaniowe,
  • chipsy.

Producenci często dodają gluten do wędlin, jogurtów, parówek i gotowych dań. Należy również uważać na warzywa w puszkach, majonezy, musztardy i czekoladę.

Poradnik Zdrowie - Alergie