Aneta Zając schudła 10 kg. Pomogła jej tania, prosta i smaczna dieta

2023-09-22 14:40

Czasem za nadwagą stoją różne schorzenia, dlatego kiedy mimo wielu prób nie udaje się schudnąć, lub po chwili znowu tyjemy szukamy rozwiązania. Przekonała się o tym Aneta Zając, aktorka znana głównie z serialu pt. “Pierwsza miłość”. Zdradziła co stało za wahaniami wagi i co sprawiło, że udało się jej osiągnąć sukces i dziś wygląda kwitnąco.

Aneta Zając schudła 10 kg. Pomogła jej tania, prosta i smaczna dieta!
Autor: Fot. facebook.com/ Aneta Zając Official

Odchudzanie bywa trudne. Stosowanie różnych diet, rezygnacja z pysznych przekąsek, intensywne treningi i wszystko na nic? Tak też się zdarza, zwłaszcza kiedy za nadwagą stoją problemy ze zdrowiem. Aneta Zając cierpi na Hashimoto, odkąd znalazła źródło problemu zmieniła dietę i cieszy się piękną sylwetką. 

Choroba Hashimoto. Jakie daje objawy i jak ją leczyć?

Metamorfoza Anety Zając. Jak to możliwe, że schudła aż 10 kg?

Aneta Zając kilka lat temu została zdiagnozowana pod kątem występowania choroby Hashimoto. Odkąd poznała źródło zmieniającej się wagi, zmieniła sposób żywienia. Pomogła jej w tym wiedza profesjonalnego dietetyka. W mediach społecznościowych dzieli się tym, jak zmieniło się jej życie. 

W przypadku Hashimoto ważne jest to, aby w codziennej diecie spożywać chude białko i fermentowane produkty mleczne takie jak kefir. Z roślin najlepszym wyborem jest soczewica, czy fasola. Warto sięgać również po jajka. Natomiast duża zawartość substancji odżywczych zawarta w wymienionym jedzeniu sprawia, że należy jeść niewielkie ilości.

Hashimoto wymaga również, aby w diecie znalazło się do 30 procent zdrowych tłuszczów. Dlatego zaleca się aby chorzy jedli ryby morskie, czy olej lniany. Schorzenie to potrzebuje także węglowodanów, ich ilość powinna wynosić do 50 procent zapotrzebowania energetycznego.

Aneta Zając nie jest wyjątkiem. Każdego dnia musi spożywać dużo błonnika, unikać alkoholu i słodyczy oraz pić dużo wody. Przestrzeganie tych zasad pozwala schudnąć bez ponoszenia wysokich kosztów.

Cierpisz na Hashimoto? Nie musisz rezygnować ze sportu

Osoby z niedoczynnością tarczycy, czy Hashimoto często ograniczają aktywność fizyczną. Otóż, owszem intensywny wysiłek nie jest wskazany. Nie oznacza to jednak, że trzeba całkiem rezygnować ze sportu. Przykładem jest Aneta Zając, która cierpiąc mimo choroby nie rezygnuje z ćwiczeń. 

Warto wybierać takie aktywności, podczas których nie odczujemy nadmiernego zmęczenia. Zalecany jest rower, joga, pilates, czy spokojne pływanie, oraz spokojne ćwiczenia wzmacniające kręgosłup. Dzięki temu aktorka łącząc właściwą dietę i aktywność o niskim natężeniu schudła 10 kg, kontroluje wagę i nie naraża się na efekt jojo.