Bohater programu "Gogglebox" schudł 177 kg. “Są 3 najważniejsze kwestie”

2023-11-14 7:55

Mateusz Borkowski znany również pod pseudonimem "Big Boy" już nie pasuje do dawnego określenia. Uczestnik programu “Gogglebox przed telewizorem” schudł niemal 180 kg. Analizujemy, w jaki sposób udało mu się osiągnąć tak duży sukces.

Bohater programu Gogglebox schudł 177 kg. “Są 3 najważniejsze kwestie”
Autor: Fot. instagram.com/big_borkowski_boy

Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów wydaje się być dość prostym wyzwaniem. W takim przypadku liczy się po prostu zmiana diety, trochę ruchu i konsekwencja. Natomiast kiedy mówimy o zgubieniu sporych gabarytów, aż trudno sobie wyobrazić ile pracy dana osoba musiała włożyć w swoją przemianę. Mateusz Borkowski nie jest wyjątkiem.

Otyłość pod skalpel - na czym polega operacja bariatryczna?

Recepta na odchudzanie? Borkowski stawiał na specjalistów

Odchudzanie to proces. Wie to każdy, kto choć raz próbował pozbyć się niechcianej wagi. Kiedy w grę wchodzą spore liczby, trzeba uzbroić się w cierpliwość, a przede wszystkim pilnować, by nie doszło do efektu jojo. "Big Boy" zdradził trzy zasady, które według niego pomogą schudnąć także innym osobom stojącym przed wyzwaniem pozbycia się nadwagi.

- Badania, psycholog i ruch, to są trzy najważniejsze kwestie według mnie. Badania, bo może być prozaiczna sytuacja, jakaś choroba typu insulinooporność, tarczyca. Może lekarz to załatwić, może zmiana trybu życia, a może wykluczenie czegoś z jadłospisu i już sobie chudniesz. Nie musisz się katować, zarzynać. Później psycholog, bo najważniejsze jest to, żeby głowa współgrała z ciałem. Jak masz spokój w głowie to i ciało się uspokoi. Po trzecie ruch, nie trzeba biegać milionów kilometrów, wystarczy się ruszać, spacer, rower, hulajnoga - podpowiada Borkowski w wywiadzie dla “Party”.

“Big Boy” ma za sobą operację bariatryczną żołądka. Jednak zanim ostatecznie zdecydował sie na taki krok oparł się na specjalistycznej wiedzy. Śledząc jego Instagram, można zauważyć, że zmienił dotychczasowy tryb życia. Stał się aktywny, także sportowo.

Ma za sobą udział w kolejnym programie, ale tym razem nie siedział na kanapie. Jako uczestnik reality show “99 gra o wszystko” musiał wykonać różne zadania sprawnościowe, zręcznościowe, czy intelektualne.

Jak schudł Big Boy? Mateusz z “Gogglebox” zdradza szczegóły

Poza operacją bariatryczną żołądka Mateusz Borkowski zmienił styl życia, aby zabieg nie poszedł na marne i by nie doszło do efektu jojo “Big Boy” na każdym z etapów korzystał z pomocy psychologa. Jak sam przyznał, nigdy nie poszedł na siłownię, nie katował się żadną konkretną dietą. W mediach społecznościowych można zauważyć, jak Mateusz jeździ na rowerze bez względu na warunki pogodowe.

W rozpowie z portalem “Party” dodał, że poza zdrową dawką ruchu wykluczył z menu węglowodany i dzięki temu czuje się świetnie. Odstawił także alkohol i dzięki temu z wagi 250 kg zostało wyłącznie nieco ponad 70 kg. Śledząc jego konto na Instagramie, można zauważyć, że Borkowski pokochał nową wersję siebie i zmianę stylu życia, z którego czerpie pełnymi garściami.