Czuła się więźniem swojego ciała. Schudła ponad 200 kilogramów i tak teraz wygląda

2023-12-08 12:27

Amerykanka Christina Philips zdecydowała się na udział w popularnym programie o odchudzaniu. Gdy jej waga przekroczyła 300 kilogramów, stwierdziła, że to najwyższy czas, by wziąć się za siebie. Zawalczyła o swoje zdrowie i dziś jest nie do poznania.

Christina Philips
Autor: Screen YouTube: 7,000 Calories a Day | My 600 lb Life Czuła się więźniem swojego ciała. Schudła ponad 200 kilogramów i tak teraz wygląda

"Historie wielkiej wagi" to serial dokumentalny telewizji TLC przedstawiający zmagania pacjentów z otyłością olbrzymią. Jedną z bohaterek była Christina Philips, która zgłosiła się po pomoc do irańskiego lekarza i chirurga oraz propagatora zdrowego żywienia Younana Nowzaradana.

Christina Philips przeszła olbrzymią metamorfozę

Młoda kobieta ważyła 311 kilogramów i nie była w stanie samodzielnie się podnieść, obrócić ani wstać z łóżka. Siedziała zamknięta w domu, zajadając stres i emocje niezdrową żywnością. W codziennym funkcjonowaniu i wykonywaniu podstawowych czynności pomagała jej rodzina.

Gadaj Zdrów: Prof. Tarnowski: "Ludzie nie rozumieją, że skoro otyłość jest śmiertelna, to i leczenie nie jest lekkie"

Christina miała już dość takiej wegetacji i spędzania całych dni w łóżku. Postanowiła zgłosić się do wspomnianego programu, w którym znalazła wsparcie do walki z otyłością. – Czuję się więźniem swojego ciała, w którym nie chcę dłużej żyć - wyznała kobieta.

Dr Younan Nowzaradan zakwalifikował ją do operacji bariatrycznej, która była jej pierwszym krokiem do nowego zdrowszego życia. Najpierw kobieta musiała jednak schudnąć kilka kilogramów. Osiągnęła wyznaczony cel dzięki wsparciu specjalistów. Po interwencji chirurgicznej przestrzegała zaleceń diety i zaczęła wykonywać proste ćwiczenia, które były dostosowane do jej masy ciała.

Schudła ponad 200 kilogramów. Oto jak wygląda teraz

Podczas tej walki z otyłością Christina miała wiele trudnych momentów. Jednym z najgorszych był ten, gdy jej waga stanęła w miejscu. Strach przed powrotem do "dawnej siebie" ją sparaliżował i zaczęła praktykować złe nawyki żywieniowe. Głodziła się przez kilka dni, by nie przybrać dodatkowych kilogramów. Na szczęście ten epizod nie trwał długo. Kobieta zrozumiała, że "droga na skróty" może jej jedynie zaszkodzić i wróciła do racjonalnego odżywiania się.

Odchudzanie dla Amerykanki było droga pełną wzlotów i upadków. Ostatecznie osiągnęła spektakularne efekty. Schudła ponad 200 kilogramów i dziś jest nie do poznania. Obecnie waży 84 kilogramy i jej życie zmieniło się o 180 stopni.

Christina jest szczęśliwą mamą dwóch synów Ethana i Ezry oraz córeczki Arya. Napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych, że żyje teraz pełnią życia.