DIETA 50 procent KALORII na ŚNIADANIE

2012-04-10 11:37

Jaka jest najlepsza taktyka, żeby zrzucić zbędne kilogramy? Jeść mniej, ale lepiej i bardziej racjonalnie. Jeśli jesteś na diecie o zmniejszonej liczbie kalorii, a chcesz wyeliminować uczucie niezaspokojonego głodu, zacznij od śniadań, które będą zawierać 50 proc. dozwolonych dziennie kalorii.

sniadanie dieta 50 proc kalorii
Autor: Photos.com Jeść mniej, ale lepiej i bardziej racjonalnie. Jeśli jesteś na diecie o zmniejszonej liczbie kalorii, a chcesz wyeliminować uczucie niezaspokojonego głodu, zacznij od śniadań, które będą zawierać 50 proc. dozwolonych dziennie kalorii.

Spis treści

  1. Jak zdrowo schudnąć - rady psychodietetyka

Aby zrzucić wagę – postaw na śniadania. Wygląda na to, że śniadanie jest punktem kluczowym w dziennej dystrybucji kalorii. Według najnowszych badań prowadzonych przez dietetyków – połowa kalorii z dziennego zapotrzebowania powinna być skonsumowana podczas śniadania. Dlaczego? To proste – obfite śniadanie pozwala utrzymać długotrwałe uczucie sytości, wyeliminować napady niepohamowanego „wilczego głodu”, które zdarzają się w diecie niskokalorycznej. Takie pełnowartościowe śniadanie pomaga także opanować napady kompulsywnego objadania się (jeśli one są przyczyną nadwagi).

Obniżone kalorie na śniadanie - zaskakujące rezultaty

Przebadano dwie grupy kobiet będących na diecie niskokalorycznej. Jednej grupie zalecono spożywanie na śniadanie najmniej kalorii spośród wszystkich posiłków (290, podczas, gdy dieta wynosiła 1085 kalorii), drugiej polecono spożywać połowę dozwolonego dziennego limitu, to jest 610 kalorii, spośród dozwolonych 1240. To śniadanie zawierało 58 g glutenu, 47 g białek i 22 g tłuszczów.

Po czterech miesiącach okazało się, że spadek wagi jest większy u kobiet, które mają mniej kaloryczną dietę i jedzą lekkie śniadanie (12,7 kg), w porównaniu z tymi, które jedzą obfitsze śniadanie i mają nieco wyżej kaloryczną dietę (9,5 kg). Jednak te wyniki nie są wcale tak optymistyczne jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, gdyż w ciągu kolejnych 8 miesięcy, pierwsza grupa kobiet odzyskała średnio 8,2 kg, podczas, gdy druga grupa kontynuowała chudnięcie (średnio – 7,5 kg). W efekcie dieta „50 proc. kalorii na śniadanie” pozwolił w ciągu 8 miesięcy kobietom stracić 21 proc. ich masy ciała, podczas gdy grupa „lekkich śniadań” zrzuciła tylko 4,5 proc. masy ciała. Dlatego, jeśli zamierzasz porządnie schudnąć, zastosuj się do tych wyników badań. Jedz sycące śniadania, w ten sposób utrzymasz długotrwałe uczucie sytości w ciągu dnia, w konsekwencji zrzucisz ok. 20 proc. zbędnych kilogramów, co prawda w dłuższym czasie, ale bez efektu jojo, wyeliminujesz także w ten sposób  napady chęci na słodycze i cukier.

Jak zdrowo schudnąć - rady psychodietetyka

Każdy z nas marzy o szczupłej i zgrabnej sylwetce. Jednak nie wszystkie sposoby na odchudzanie są dobre dla naszego zdrowia. W jaki sposób mądrze i zdrowo się odchudzać? Posłuchajcie naszego eksperta - psychodietetyka i coacha zdrowia Elżbiety Lange.

Jak zdrowo schudnąć - rady psychodietetyka