Jak schudnąć? 10 wskazówek opartych na dowodach

2021-08-30 9:47

Branża odchudzająca jest pełna mitów, a zewsząd wciąż napływają nowe wieści o kolejnych "cudownych sposobach" na zrzucenie kilku nadmiernych kilogramów. Trudno się w tym wszystkim odnaleźć i zorientować, co tak naprawdę jest skuteczne i pomocne. Oto 10 sposobów na zrzucenie wagi, opartych na dowodach.

jak schudnac
Autor: Getty Images

Ludziom, którym zależy na zrzuceniu wagi często doradza się robienie wszelkiego rodzaju szalonych rzeczy, z których większość nie ma za sobą żadnych dowodów na skuteczność. Jednak na przestrzeni lat naukowcy odkryli szereg strategii, które wydają się pomocne.

Czy warto stosować suplementy diety

Dzięki temu możesz dowiedzieć się, które z krążących w Internecie porad mają faktycznie potwierdzenie w nauce, a które z nich to mity. W procesie odchudzania ważna jest bowiem nie tylko motywacja i chęci, ale przede wszystkim wiedza. 

Oto 10 wskazówek opartych na dowodach

Autor
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.