Jak spalić kalorie z potraw wigilijnych? Do każdego dania dobraliśmy ćwiczenie

2021-12-03 14:11

Choć potrawy wigilijne jemy tylko raz w roku, skutki kalorycznej kolacji mogą pozostać z nami na dłużej pod postacią dodatkowych kilogramów. Żeby się ich pozbyć, warto skorzystać z wolnego czasu i postawić na ruch. Sprawdź, jakie ćwiczenia i czynności domowe pozwolą ci szybko spalić nadprogramowe kalorie z potraw wigilijnych.

Jak spalić kalorie z potraw wigilijnych? Do każdego dania dobraliśmy ćwiczenie
Autor: Getty Images

Spis treści

 1. Jak spalić kalorie po zjedzeniu barszczu z uszkami?
 2. Jak spalić kalorie po zjedzeniu zupy grzybowej?
 3. Jak spalić kalorie po zjedzeniu pierogów z kapustą i grzybami?
 4. Jak spalić kalorie po zjedzeniu karpia?
 5. Jak spalić kalorie po zjedzeniu śledzia?
 6. Jak spalić kalorie po zjedzeniu ryby po grecku?
 7. Jak spalić kalorie po zjedzeniu kapusty z grochem i kapusty z grzybami?
 8. Jak spalić kalorie po zjedzeniu sałatki jarzynowej?
 9. Jak spalić kalorie po zjedzeniu kutii?
 10. Jak spalić kalorie po zjedzeniu makowca?
 11. Jak spalić kalorie po wypiciu kompotu z suszonych owoców?

Aby spalić kalorie z potraw wigilijnych, nie trzeba specjalnych diet ani programów treningowych. Nawet tak niepozorne czynności jak sprzątanie ze stołu czy śpiewanie kolęd mogą pomóc w utracie kalorii po obfitej, świątecznej uczcie. Często wystarczy tylko pół godziny prostych ćwiczeń dziennie, aby pozbyć się wyrzutów sumienia, że znów zjedliśmy za dużo.

5 błędów spowalniających odchudzanie

Jak spalić kalorie po zjedzeniu barszczu z uszkami?

Średnia porcja czystego barszczu (200 ml) ma nie więcej niż 30 kcal. Jednak większość osób woli jeść barszcz z uszkami, które znacznie podnoszą kaloryczność potrawy – cztery małe uszka to dodatkowe 72 kalorie, co razem daje nieco ponad 100 kcal.

Jak je spalić? Wykorzystaj wolny czas i pójdź na zimowy spacer z bliskimi. Około 40-minutowy, wolny spacer to wydatek energetyczny ponad 100 kcal.

Jak spalić kalorie po zjedzeniu zupy grzybowej?

Zupa grzybowa może mieć nawet 300 kcal, a to z powodu tuczących dodatków: makaronu i śmietany. Dokładnie taką ilość kalorii spalisz przez godzinę trenując aerobik.

Czytaj też: AEROBIK czy ZUMBA? Co wybrać, by szybciej schudnąć?

Jak spalić kalorie po zjedzeniu pierogów z kapustą i grzybami?

Pierogi z kapustą i grzybami z wody mają ok. 160 kcal. Najczęściej jemy je odsmażane, co zwiększa kaloryczność potrawy do 220 kcal.

Aby spalić tyle kalorii, możesz wykorzystać zimową aurę i urządzić bitwę na śnieżki lub ulepić bałwana. Półgodzinna bitwa na śniegu pozwala stracić 250 kcal, natomiast ulepienie bałwana to wydatek energetyczny 238 kcal.

Jak spalić kalorie po zjedzeniu karpia?

Porcja karpia gotowanego w galarecie ma 136 kcal. Smażąc rybę w panierce z jajka i bułki, wzbogacamy go o prawie 30 kcal, co daje razem 162 kcal. Mniej więcej tyle spalimy podczas półgodzinnego sprzątania łazienki.

Czytaj też: Domowy trening: jak sprzątać, żeby schudnąć?

Jak spalić kalorie po zjedzeniu śledzia?

Najchętniej wybieramy śledzia w oleju, który jest najbardziej kaloryczny. Porcja ryby o wadze 100 g to ponad 300 kcal.

Spalenie takiej ilości kalorii nie musi być jednak trudne i wymagać wyrzeczeń – można połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać się na łyżwy. Niecała godzina jazdy na łyżwach pozwala stracić ok. 300-400 kcal.

Jak spalić kalorie po zjedzeniu ryby po grecku?

100 g ryby po grecku ma ok. 150 kcal. Dodatki, czyli olej i panierka z jajka i mąki, mogą podwyższyć kaloryczność dania. Jeśli lubimy rybę po grecku, dobrym sposobem na utratę kalorii po jej spożyciu będzie trening na stepperze – wystarczy jedynie 20 minut, aby spalić 200 kcal.

Czytaj też: Stepper: plan treningowy, który pomoże ci schudnąć

Jak spalić kalorie po zjedzeniu kapusty z grochem i kapusty z grzybami?

3 łyżki kapusty z grochem dostarczą 145 kcal. O wiele mniej, bo tylko 80 kcal, zawierać będzie taka sama porcja kapusty z grzybami. Jak spalić kalorie z tego dania? Poćwicz na skakance – 10 minut skakania to 80 kalorii mniej. Niecałe 20 minut treningu pozwoli z nadwyżką spalić kalorie po zjedzeniu kapusty z grochem.

Jak spalić kalorie po zjedzeniu sałatki jarzynowej?

Sałatka jarzynowa dzięki zawartości gotowanych warzyw nie jest bardzo kaloryczna. Porcja przyrządzona z majonezem light ma ok. 70 kcal w 100 g. Tyle kalorii możesz spalić… śpiewając kolędy. 40-minut śpiewania kolęd w czasie wigilii pozwala stracić dokładnie 70 kcal.

Jak spalić kalorie po zjedzeniu kutii?

Kutia należy do jednych z najbardziej kalorycznych dań w świątecznym menu. W swojej tradycyjnej wersji, z pszenicą, miodem, makiem, mlekiem i bakaliami może zawierać nawet 300 kcal w 100 g.

Żeby szybko stracić na wadze po takiej porcji kalorii, najlepiej wybrać się na szybki marsz z kijkami. Półgodzinny, dynamiczny nordic walking to 300 kcal mniej.

Czytaj też: Nordic walking: jak prawidłowo chodzić z kijkami

Jak spalić kalorie po zjedzeniu makowca?

Jeszcze więcej kalorii niż w kutii, bo aż 350 jest w makowcu. Po zjedzeniu tak kalorycznego deseru warto wybrać się na imprezę sylwestrową z dobrą muzyką. Energiczny taniec w godzinę pozwala spalić 366 kcal.

Jak spalić kalorie po wypiciu kompotu z suszonych owoców?

Filiżanka (150 ml) kompotu z suszu to ok. 200 kcal. Im słodszy kompot, tym więcej ma kalorii. Jeśli jednak na dworze spadł śnieg, pojawia się świetna okazja, by w łatwy sposób pozbyć się dodatkowych kalorii – odśnieżanie. Czynność ta pomoże ci spalić 200 kcal w pół godziny.

Czytaj też: