JuicePlus Shape - na czym polega ta metoda odchudzania?

2020-01-20 13:26

Naturalne warzywa i owoce w kapsułkach zamiast sztucznych witamin? Na tym pomyśle bazuje JuicePlus - szwajcarski system żywieniowy oparty na skondensowanych naturalnych warzywach i owocach, który w połączeniu z niskokalorycznymi produktami Shape pomaga schudnąć. Czy to dobry sposób na odchudzanie? Oto opinia dietetyk Katarzyny Pryzmont na temat suplementacji JuicePlus i diety JuicePlus Shape.

Przedawkowanie witamin. Które witaminy można przedawkować?
Autor: Thinkstockphotos.com Przedawkowanie witamin. Które witaminy można przedawkować?

Spis treści

  1. Czy istnieje idealna dieta?
  2. Witaminy i minerały w tabletkach
  3. JuicePlus - naprawdę naturalny suplement?
  4. Z czego składa się JuicePlus?
  5. Czym jest JuicePlus Shape?

Odchudzenie się i utrzymanie szczupłej sylwetki jest możliwe, ale tylko przy spożyciu odpowiedniej ilości warzyw. Każdy z nas chce być zdrowy i szczupły, ale zalecane normy spożywania warzyw i owoców, które mają nam to zdrowie i szczupłą sylwetkę zagwarantować, są dla większości z nas niewykonalne. Kto ma czas, żeby codziennie spożywać ok. 1 kg warzyw i owoców, z przewagą warzyw oczywiście? Profilaktyka musi być regularna!

Spożywanie warzyw tylko do obiadu, a owoców na deser, i to sporadycznie, jest dobrym urozmaiceniem diety, ale nie ma większego znaczenia dla profilaktyki zdrowia. Niestety godzin pracy, preferencji żywieniowych rodziny i naszych zarobków nie zmienimy od razu, a o zdrowie trzeba dbać każdego dnia. Przecież nie jest nam dane na całe życie.

System żywienia, o którym chcę Państwu powiedzieć, opiera się na 20-letnim doświadczeniu szwajcarskiej firmy NSA. Nie mam zamiaru pisać o badaniach zlecanych przez samą firmę, a o badaniach klinicznych wykonywanych na całym świecie na produkcie JuicePlus. Dla zainteresowanych tym tematem – nikt nie wymaga od suplementów badań klinicznych, a jednak JuicePlus takie właśnie posiada. Dodatkowo opiszę Państwu własne doświadczenie oraz moich pacjentów.

Zanim przejdę do badań, chciałabym skupić się na samej diecie. Sprawa nie jest prosta. Gdyby odchudzanie było łatwe, nie mielibyśmy epidemii otyłości na świecie i oczywiście w Polsce. Ludzie otyli mają lub będą mieć zaburzenia metaboliczne lub choroby związane ze zbyt dużą ilością tłuszczu w diecie. Słynne powiedzenie Polaków - „na coś trzeba umrzeć” śmieszy mnie niezmiernie, ale również powoduje szok, jak niewyedukowanym społeczeństwem jesteśmy. Zapraszam do szpitala, zobaczyć ludzi po udarach, zawałach czy po odcięciu kończyny, ze stopą cukrzycową. Tego chcemy? Wierzę, że nie.

Czy istnieje idealna dieta?

Otyłość oprócz pogorszenia sprawności fizycznej i psychicznej wpływa na pogorszenie pracy naszych układów i narządów wewnętrznych. Niezmiernie narażony jest układ krążenia, w którym tłuszcz i cholesterol odkładają się, zamykając światło naczyń krwionośnych. Blaszka miażdżycowa, papierosy, wysokie ciśnienie i stres w pracy - to wszystko nas zabija. Skoro wiemy, co nas zabija, dlaczego tego nie zmieniamy? Zmiana nawyku wymaga od nas 2 lat nowych zachowań, a 7 lat potrzebujemy, żeby je utrwalić. W konsekwencji nie robimy nic.

Dieta nie może zawierać produktów, których nie lubicie. To dodatkowo zniechęca. Dieta powinna być szybka i łatwa w przygotowaniu, dostępna dla każdego, nie powinna zawierać żadnych syntetycznych dodatków i co najważniejsze, powinna korzystnie wpływać na zdrowie. Niestety, diety, które są dostępne w internecie czy pięknie wyglądające książki o odchudzaniu, to bardzo często pułapka (proponuję książkę „Test 42 diet”, z której dowiecie się, jakie efekty dają poszczególne diety oraz co o tych dietach sądzą specjaliści).

Podstawą odchudzania i racjonalnego żywienia są warzywa i - w mniejszym stopniu - owoce. Spożywanie ich każdego dnia, w ilości ok. 1 kg dziennie, różne kolory warzyw i owoców to „tabletka cud”. Obok warzyw powinny iść niskokaloryczne posiłki, ale bogate w witaminy i minerały. Jak to osiągnąć?

Witaminy i minerały w tabletkach

Osobiście jestem ogromną przeciwniczką syntetycznej suplementacji. Jeżeli ktoś chce przyjmować chemię dla zdrowia, to czy nie wydaje się to dziwne? Z drugiej strony niedobór odpowiedniej ilości witamin prędzej czy później odbije się na naszym zdrowiu. Jeżeli zakładacie, że każdego dnia będziecie przestrzegać zasad racjonalnego żywienia, to jesteście w błędzie. Super, gdybyście chcieli zrobić mi na złość i udowodnić, że jest inaczej. Za tych wszystkich trzymam kciuki!

Przeciętny człowiek nie posiada wiedzy medyczno-żywieniowej i swoją opinię na temat suplementów diety kształtuje na podstawie reklamy lub opinii innych. Firmy farmaceutyczne zarabiają miliardy na naszej niewiedzy. Jako przeciwniczka suplementacji postanowiłam dokładniej przyjrzeć się suplementom na polskim rynku.

Niestety, jest źle. Wyobraźcie sobie, że aby suplement nazwać naturalnym, wystarczy 5% naturalnego składnika i już na etykiecie widnieje napis: produkt naturalny. Zaczęłam się zastanawiać, czy istnieje suplementacja, którą sama jako specjalista mogłabym zastosować i czy podałabym ją również moim dzieciom - dzięki której każdego dnia dostarczałabym im odpowiedniej ilości naturalnych witamin i minerałów?

Czytaj też: Dieta Allevo - na czym polega? Jak działa dieta proszkowa Allevo?

JuicePlus - naprawdę naturalny suplement?

Producent suplementu JuicePlus informuje, że zawiera on 98% składników naturalnych. Sama informacja od producenta to pewnie dla Państwa za mało. Dla mnie również. Mnie zainteresowały badania publikowane w znanych wszystkim lekarzom periodykach medycznych. Ponad 5000 lekarzy, dietetyków czy farmaceutów na całym świecie rekomenduje JuicePlus.

Nie chcę szczegółowo opisywać wszystkich badań, bo jest ich za dużo, a te osoby, które chciałyby wiedzieć więcej, odsyłam do literatury fachowej. Napiszę w skrócie: Juice PLUS+® dostarcza ważnych związków roślinnych, które są wchłaniane przez organizm, redukuje stres oksydacyjny, wspomaga zdrowy system immunologiczny, ochrania DNA, pozytywnie wpływa na niektóre ważne parametry zdrowego układu sercowo-naczyniowego, wspomaga zdrowie jamy ustnej.

Z czego składa się JuicePlus?

To 27 różnych gatunków owoców, warzyw i owoców jagodowych, które zbierane są w okresie dojrzałości. Mają więc największą ilość minerałów i witamin. Produkty te to: jabłka, pomarańcze, ananasy, żurawiny, wiśnie z Barbados (acerola), brzoskwinie, papaje, daktyle, śliwki, marchew, pietruszka, buraki, brokuły, jarmuż, kapusta biała, pomidory, szpinak, czosnek, winogrona, borówki, borówki czarne, jeżyny, owoce czarnego bzu, maliny, czerwone i czarne porzeczki. Kto z nas je takie warzywa i owoce codziennie? Co ważne, wszystkie plantacje są kontrolowane. Z warzyw i owoców odciągana jest woda i cukier, po czym kapslowane są w kapsułki i w takiej formie trafiają do konsumentów. Co istotne, suplement ten nie zawiera: sztucznych substancji, cukru, konserwantów, syntetycznych barwników, stabilizatorów chemicznych, herbicydów, pestycydów, azotanów oraz substancji modyfikowanych genetycznie.

JuicePlus jest jednym z najlepiej przebadanych suplementów diety. Dodatkowo posiada odpowiednie standardy i certyfikaty. Dla osób zainteresowanych: Certyfikat GMP,NSF International - Certyfikat GMP TGA, Therapeutic Goods Administration of Australia, Swiss Medic, United States Pharmakopeia, NCO Nutritional Company for the Olympics, Instytut Fresenius. Ogólnoświatowe badania obserwacyjne były prowadzone również na dzieciach i ich rodzinach, w których wzięło udział już ponad 500 000 rodzin. Wyniki tych badań oraz skład JuicePlus zadecydowały, że sama zaczęłam stosować JuicePlus z moimi dziećmi, które są w wieku 4 i 6 lat.

Po okresie 4-8 miesięcy spożywania Juice PLUS+® u dzieci i dorosłych zauważono następujące pozytywne zmiany:

dzieci dorośli
Spożywają mniej produktów typu fast food i słodzonych napojów 64% 65%
Jedzą więcej owoców i warzyw 51% 61%
Piją więcej wody 63% 68%
Zażywają mniej lekarstw 46% 34%
Rzadziej chodzą do lekarza 55% 42%

Aby odchudzanie było skuteczne, zaczynamy od JuicePlus każdego dnia. Wśród moich pacjentów nie ma ani jednej osoby, która jest niezadowolona. Obniżony cholesterol, mniejszy apetyt, ładniejsza skóra - o tym słyszę najczęściej.

Czym jest JuicePlus Shape?

Warzywa i owoce to nie wszystko. To byłoby za proste dla osób, które zmagają się z nadwagą lub otyłością. Dla nich przeznaczone są produkty JuicePlus Shape - batony, koktajle i zupki, odpowiednio zbilansowane pod względem ilości białka, tłuszczu i węglowodanów, które hamują uczucie głodu. W połączeniu z kapsułkami JuicePlus i oczywiście wysiłkiem fizycznym pomagają schudnąć.

Produkty Shape zawierają składniki jedynie pochodzenia roślinnego - świetne białko m.in. z groszku, łubinu, ziemniaków czy soi, daje poczucie sytości mimo małej porcji. Dodatkowe Shape zawiera kwasy omega-3 pochodzące z roślin. Shape to produkty o niskim indeksie glikemicznym, więc jak najbardziej zalecane diabetykom. Zawartość jednej porcji to tylko 248 kcal zbilansowanego posiłku. W odchudzaniu się tym systemem pomocny jest też booster - emulsja z suszonego poprzez pryskanie oleju. Zawiera ekstrakt z zielonej herbaty, naturalną kofeinę oraz ß-glukan, który hamuje ataki głodu i wzmacnia impuls sytości. Zalecam jednak, mimo braku łaknienia, jeść, ponieważ dopadnie was ogromny głód w nocy. Booster nie działa 24 godziny - należy go używać, aby jeść mniej lub zmniejszyć podjadanie wieczorne.

Czas odchudzania zależy od liczby kilogramów do zrzucenia. Ścisła faza trwa 3 dni i są to same produkty Shape + JuicePlus, następnie dokłada się dodatkowo 2 zwykłe posiłki i dietę stosuje się do osiągnięcia zamierzonej sylwetki. Następnie w ciągu 2-4 tygodni odstawia się produkty Shape, wracając do normalnego żywienia.

Efekty stosowanie JuicePlus w połączeniu z produktami Shape dają niesamowite efekty - nawet kilka kilogramów w ciągu miesiąca! Gdy mój pacjent, który rozpoczął stosowanie diety JP+ Shape, wyjechał na wakacje i wrócił do mnie po 4 miesiącach - nie poznałam go. Sama schudłam na produktach Shape 9 kg. To nadwaga, z którą nie mogłam poradzić sobie od urodzenia drugiego dziecka. Z pełną odpowiedzialnością informuję, iż produkty Shape mogą stosować dzieci od 7. roku życia, po konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Podsumowując - system żywienia, który opisałam, jest odpowiedni dla osób, które zwracają uwagę na wartość odżywczą produktów, dla wszystkich zapracowanych i przede wszystkim otyłych ludzi.

Czytaj też: Moda na catering dietetyczny. Czy gotowe zestawy dań to skuteczna metoda odchudzania?