Katarzyna Dowbor schudła 20 kg. Trzymała się jednej, prostej zasady

2024-03-12 7:36

Zmiany w wyglądzie u osób publicznych szybko rzucają się w oczy. W końcu widząc kogoś często na ekranie telewizora, przyzwyczajamy oko do konkretnego obrazu. Dlatego metamorfozy gwiazd od razu są wychwytywane przez widzów. Tym razem chodzi o Katarzynę Dowbor, która schudła 20 kg bez restrykcyjnej diety.

Katarzyna Dowbor schudła 20 kg. Trzymała się jednej, prostej zasady
Autor: Fot. PIOTR GRZYBOWSKI / SE / EAST NEWS & MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Katarzyna Dowbor przez kilka lat kojarzona była głównie z programem “Nasz Nowy Dom”, jednak kiedy stacja zdecydowała o zmianie prowadzącej, dziennikarka zniknęła z wizji. Dziś znana prezenterka gości różne osoby w studiu “Pytania na śniadanie” a jej wygląd przykuł uwagę wielu widzów.

Dieta dla osób z nadczynnością tarczycy

Jak schudła Katarzyna Dowbor? To łatwiejsze niż myślisz

Odchudzanie to temat aktualny bez względu na porę roku. Jednak głównie wiosną i latem wiele osób próbuje pozbyć się niechcianych kilogramów i pięknie prezentować się nie tylko na plaży. Choć nie raz pojawiają się głosy, że by schudnąć, konieczna jest restrykcyjna dieta, to przykład Katarzyny Dowbor pokazuje, że nie jest to prawda. 

Słynna prezenterka telewizyjna w rozmowie z portalem Onet.pl wyznała, że swoją metamorfozę zawdzięcza prostym zasadom, jakie wdrożyła w codzienne funkcjonowanie. 

- W pewnym wieku rygorystyczne, nieracjonalne odchudzanie przynosi więcej szkody niż pożytku. Nie zależało mi na błyskawicznych efektach, a na trwałości moich starań. Po prostu więc zaczęłam się zdrowo i regularnie odżywiać. Jem pięć posiłków dziennie i dbam o aktywność fizyczną - wyjaśniła Katarzyna Dowbor.

My natomiast podkreślamy, że restrykcyjna dieta nie jest dobra w żadnym wieku, o ile nie wymaga tego bieżący stan zdrowia i nie jest ona wynikiem zaleceń lekarskich. Eliminowanie szeregu produktów na własną rękę może przyczynić się do osłabienia odporności, anemii, lub innych problemów zdrowotnych. 

Stąd chcąc zrzucić kilka kilogramów, zdecydowanie najlepszym wyjściem jest rezygnacja ze słodyczy, przetworzonej żywności, ograniczenie czerwonego mięsa, alkoholu, słodzonych napój i jedzenia typu fast-food. 

Za przykładem Katarzyny Dowbor nie można oczywiście zapominać o aktywności fizycznej. Sport nie tylko spala tkankę tłuszczową, ale także wzmacnia mięśnie, dotlenia mózg i serce oraz przynosi wiele innych korzyści dla zdrowia.

Kolejnym sekretem sylwetki Katarzyny Dowbor jest fakt, iż dziennikarka zrezygnowała z pieczywa. Zdrowy tryb życia, zaangażowanie, konsekwencja i eliminacja jednego składnika pomogły jej schudnąć 20 kilogramów i cieszyć się zdrowiem. 

Katarzyna Dowbor nie ma tarczycy. Wymagała operacji

Nie każdy pamięta, ale Katarzyna Dowbor miała poważne problemy z tarczycą. W 2017 roku w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” opowiedziała, jak pewnego dnia po przebudzeniu jedno oko było mocno spuchnięte i wyglądało, jakby wychodziło do wierzchu. Na szczęście w tym czasie przeprowadzała wywiad w szpitalu i tam lekarz uznał, że trzeba zrobić badania. 

Okazało się, że Katarzyna Dowbor cierpi na autoimmunologiczną chorobę Gravesa-Basedowa powodującą nadczynność tarczycy i wytrzeszcz oczu. Od tamtej pory rozpoczęła leczenie. Ostatecznie w 2018 roku przeszła operację usunięcia tarczycy. Jak sama przyznała, to była dobra decyzja, czuje się świetnie i nie widać nawet blizny po wykonanym zabiegu.