Koktajle warzywne i owocowe: przepis na zdrowie i urodę [ZDJĘCIA]

2015-03-26 10:50

Koktajle owocowe i warzywne są nie tylko zdrowe, ale i modne. Katarzyna Błażejewska, autorka książki ''Koktajle dla zdrowia i urody, czyli jak zamieszać w swoim życiu'' przekonuje, że koktajle mogą zastąpić codzienne posiłki i przekąski. Dzięki odpowiednim recepturom koktajli możemy podkręcić metabolizm, pozbyć się wahań nastrojów, oczyścić organizm i polepszyć wygląd skóry.

Spis treści

  1. Koktajle dla urody: jakich efektów się spodziewać?
  2. Koktajle dla urody: po jakim czasie są widoczne efekty?
Koktajle warzywne i owocowe: przepis na zdrowie i urodę [ZDJĘCIA]
Autor: materiały prasowe "Koktajle dla zdrowia i urody, czyli jak zamieszać w swoim życiu" - Katarzyna Błażejewska

Koktajle z owoców, warzyw, ziół i zbóż znane są z dobroczynnych właściwości. Dieta oparta na zdrowych i świeżych koktajlach doskonale sprawdza się w przypadku osób, które cierpią na niedobór witamin, spadki nastrojów, problemy z odpornością, stresem i brakiem czasu na przygotowanie pożywnych posiłków. Jednak mało kto wie, że koktajle warzywne i owocowe są niezawodnym sposobem na poprawę urody. Katarzyna Błażejewska w książce "Koktajle dla zdrowia i urody, czyli jak zamieszać w swoim życiu" przekonuje, że regularne spożywanie koktajli przyczynia się do poprawy wyglądu skóry, włosów i paznokci. Czytelnicy znajdą tu 10 tygodniowych kuracji oczyszczających z wykorzystaniem pysznych koktajli (przykładowe przepisy znajdziecie w galerii poniżej). Poradnikzdrowie.pl jest patronem medialnym książki - polecamy!

Koktajle dla urody: jakich efektów się spodziewać?

To, jak wygląda nasza skóra, najczęściej jest odzwierciedleniem złej diety i złych nawyków żywieniowych. Niedobory witamin, a szczególnie witaminy C, objawiają się głównie poprzez szarą cerę i skórę, której brak elastyczności. Za piękny i zdrowy wygląd skóry oraz włosów i paznokci odpowiadają: białko i kolagen, do których produkcji potrzebna jest właśnie witamina C. Dlatego, zamiast inwestować w drogie kremy, warto zadbać o stałą produkcję kolagenu w organizmie. Dzięki codziennej dawce witamin pozbędziesz się problemu wypadania włosów i rozdwajania paznokci. Cera stanie się naprężona i elastyczna, odzyska promienny wygląd.

Koktajle dla urody mają na celu pobudzenie organizmu do produkcji potrzebnych mu substancji i dostarczenie niezbędnych witamin. Koktajle dodatkowo nawilżają organizm, dzięki czemu skóra jest bardziej sprężysta, a zmarszczki wygładzone. Nawilżanie ''od wewnątrz'' pomaga w skutecznej walce z cellulitem. Spożywanie dużej ilości przeciwutleniaczy chroni przed procesem starzenia i zapewnia młody wygląd na dłużej.

Koktajle dla urody: po jakim czasie są widoczne efekty?

Katarzyna Błażejewska kładzie nacisk na zdrową dietę. Dlatego w przepisach na koktajle znajdziemy głównie sezonowe warzywa i owoce, które są łatwo dostępne na targach i bazarach. Niska cena produktów i łatwość przygotowania koktajli sprawiają, że podobną dietę można stosować przez okrągły rok. Ważne, by koktajle spożywać regularnie i na stałe wprowadzić je do swojej diety. Widoczną poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci można zauważyć już po tygodniu regularnego picia koktajli. Niestety, podczas detoksu koktajlami można zaobserwować nasilenie wyprysków i wykwitów na skórze. Jest to sygnał, że organizm się oczyszcza i pozbywa toksycznych substancji.

Galeria zdjęć koktajli na poprawę urody wraz z przepisami na ich wykonanie: