Mama pięcioraczków schudła 25 kg w 5 miesięcy. Jak to zrobiła?

2024-02-12 14:25

Dominika Clarke z Podkarpacia jest mamą 11 dzieci, która w zeszłym roku powitała na świecie pięcioraczki. Ostatnio pochwaliła się w mediach społecznościowych swoją przemianą. Okazuje się, że zrzuciła 25 kilogramów w ciągu pięć miesięcy. Zdradziła, co pomogło jej schudnąć.

Mama pięcioraczków schudła 25 kg w 5 miesięcy. Ujawniła sekret nowej sylwetki
Autor: Instagram / @piecioraczki_z_horynca Mama pięcioraczków schudła 25 kg w 5 miesięcy. Ujawniła sekret nowej sylwetki

O Dominice Clarke zrobiło się głośno w lutym 2023 roku, gdy w szpitalu w Krakowie urodziła pięcioraczki. Obecnie prężnie działa w mediach społecznościowych i pokazuje urywki z życia prywatnego. W ostatnim czasie kobieta przeszła metamorfozę i zrzuciła aż 25 kilogramów. Swoje doświadczenia związane z odchudzaniem opisała w książce „Postanowienie. Naukowe odchudzanie dla leniwych. Metoda pięciu kroków”.

Mama pięcioraczków z Horyńca przeszła metamorfozę

Dominika wraz z mężem Vicentem oraz jedenaściorgiem dzieci tworzą cykl „Pełna Chata”, który można oglądać w programie Dzień Dobry TVN. Widzowie mogą na bieżąco śledzić losy tej wyjątkowej polsko-brytyjskiej rodziny. Kobieta zdradziła, że problemy zdrowotne skłoniły ją do walki z dodatkowymi kilogramami. Usłyszała od lekarza, że może jej grozić wózek inwalidzki, jeśli nic z tym nie zrobi.

W formie 24: 5 błędów spowalniających odchudzanie

- W moim przypadku była to bardzo wysoka insulina i problemy jeszcze z kilkoma innymi hormonami, które musiałam najpierw wyregulować, żeby móc się dostać do tych pokładów tłuszczu do spalenia – powiedziała Dominika Clarke w rozmowie z gospodarzami Dzień Dobry TVN.

Proces odchudzania kobieta zaczęła od znajomości własnego ciała oraz poszerzenia wiedzy na temat dietetyki i suplementacji. – Zaczęłam poznawać co, tak naprawdę dzieje się w moim ciele, co się dzieje, kiedy jem, co się dzieje, kiedy nie jem, jak powinnam jeść, kiedy powinnam jeść – mówiła mama jedenaściorga pociech.

Dominika Clarke zgubiła 25 kg w 5 miesięcy

Mama jedenaściorga pociech nie ukrywała, że odchudzanie było dla niej trudnym procesem. – Długa droga, dopóki nie poznałam pewnych składników równania, bo ja jestem matematykiem z wykształcenia i lubię szukać prostych równań na proste problemy – podkreśliła.

Kobieta nie dała za wygraną i osiągnęła spektakularne efekty. Jej waga w ciągu pięciu miesięcy spadła o 25 kilogramów. Jak tego dokonała? Dominika Clarke zdradziła, że jedynie dieta zmieniła jej sylwetkę. Jednym z jej nawyków żywieniowych było polewanie posiłków olejami tłoczonymi na zimno. A ze względu na problemy z kolanami nie mogła uprawiać aktywności fizycznej. 

- Dieta to jest 80 proc. sukcesu, a ćwiczenia tylko 20 proc. Z tym że ja bardzo polecam aktywność fizyczną. Jest to bardzo zdrowe, ale niektórzy po prostu nie mogą – dodała.

Kobieta radzi, aby przed odchudzaniem zrobić odpowiednie badania oraz poznać własne potrzeby żywieniowe (jak i kiedy jeść).