Najmodniejsze suplementy odchudzające - jakie wybrać?

2013-03-21 10:42

Suplementy odchudzające są coraz popularniejsze, choć według dietetyków nic nie zastąpi odpowiedniej diety i ruchu. Jednak wiele osób sięga po tabletki nie tylko z chęci zrzucenia zbędnych kilogramów bez większych wyrzeczeń, ale przede wszystkim, by wspomóc organizm w długofalowej i wieloetapowej kuracji odchudzającej.

Najmodniejsze suplementy odchudzające - jakie wybrać?
Autor: thinkstockphotos.com Suplementy odchudzające są coraz popularniejsze, choć według dietetyków nic nie zastąpi odpowiedniej diety i ruchu. Jednak wiele osób sięga po tabletki nie tylko z chęci zrzucenia zbędnych kilogramów bez większych wyrzeczeń, ale przede wszystkim, by wspomóc organizm w długofalowej i wieloetapowej kuracji odchudzającej.

Jak wybrać odpowiednie dla siebie suplementy odchudzające? Czym się kierować? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy organizm jest inny i otyłość otyłości nie równa. Najlepiej wybrać się do specjalisty, który po wywiadzie dobierze nam najodpowiedniejszy zestaw tabletek odchudzających. Można też poświęcić trochę czasu i samodzielnie zebrać jak najwięcej informacji na temat dostępnych na rynku preparatach.

Tabletki odchudzające dzielą się na trzy podstawowe grupy, których zadaniem jest hamowanie łaknienia, spalanie tłuszczu i blokowanie wchłaniania tłuszczów.

Suplementy diety hamujące łaknienie

Tabletki, których głównym celem jest hamowanie łaknienia ( m.in. VitalForm, Ultra-slim, Xenical, Reduxil) polecane są osobom, które nie są w stanie powstrzymać się od jedzenia, brak im silnej woli. Przyjmowanie suplementów z tej grupy sprawia, że apetyt mamy mniejszy i jesteśmy odporniejsi na żywieniowe pokusy. Tabletki odchudzające hamujące łaknienie powinny mieć w składzie takie związki jak m.in. kofeina, guarana, błonnik pokarmowy, wyciąg z fasoli zwykłej, chrom, ocet jabłkowy, glukomannan czy tyrozynę.

Tabletki przyspieszające spalanie tłuszczu

Przyjmowanie tabletek odchudzających, których głównym zadaniem jest spalanie tłuszczu (tzw. fat burnery) zgromadzonego w organizmie jest dobrym wyjściem dla ludzi na co dzień nie stroniących od ruchu. Wysiłek fizyczny plus tabletki przyspieszające spalanie tłuszczu zawsze równa się utracie kilogramów. Wybór preparatów jest duży (m.in. AcaiBerry, L-karnityna, Redusan Fiber, Redusan Mineral, Super Fat Burner, Bio-Chrom).

Suplementy blokujące wchłanianie tłuszczów

Trzecia grupa to suplementy blokujące wchłanianie tłuszczów (np. Alli, chitinin Extra, Chitobon, Redufat, Slim & Beauty). Te zalecane są osobom, którym trudno jest zarówno zmienić nawyki żywieniowe i przejść na dietę, jak i zacząć intensywniej uprawiać jakiś sport. Tabletki terają w składzie związki które blokują wchłanianie 1/3 przyjmowanych przez organizm tłuszczów. Nie mają skutków ubocznych, działają wyłącznie w obrębie układu pokarmowego. Jeśli osoba odchudzająca się poza tabletkami odchudzającymi przejdzie na lekką dietę i zacznie więcej się ruszać – ma duże szanse na zrzucenie zbędnych kilogramów.