Nawet kilogram tygodniowo. Zasada 4-S to prosty sposób na schudnięcie

2024-04-10 12:10

Simon Mathis, doradca żywieniowy i trener fitness, zdradził prosty sposób na smukłą sylwetkę. To metoda skuteczna nawet dla osób, które na co dzień dużo pracują i mają mało czasu na aktywność fizyczną czy pieczołowite przygotowywanie posiłków. Poznaj zasadę 4-S i zadbaj o zmniejszenie masy ciała nawet o kilogram tygodniowo.

Nawet kilogram tygodniowo. Zasada 4-S to prosty sposób na schudnięcie
Autor: GettyImages / IG Nawet kilogram tygodniowo. Zasada 4-S to prosty sposób na schudnięcie

Nie masz czasu na dietę? Ten plan będzie idealny dla ciebie

Simon Mathis w swoich planach dietetycznych i treningowych uwzględnia potrzeby i możliwości osób, które prowadzą intensywne i dynamiczne życie zawodowe, a co za tym idzie, nie mają dużo czasu na regularne treningi albo przeprowadzenie restrykcyjnych diet czy postów.

CZYTAJ TEŻ: 25 produktów, które przyśpieszają odchudzanie

Z myślą o takich osobach, ekspert ds. fitnessu i żywienia Simon Mathis opracował schemat codziennego działania, które pozwoli osiągnąć cel. Oto metoda, która pozwoli schudnąć, bez rezygnacji z ulubionych przysmaków i długich treningów. Jak to możliwe?

Z wiekiem tyjemy, a kondycja słabnie. Jest na to sposób

Simon Mathis odniósł się do osób, które z biegiem lat zauważają zaokrąglenie sylwetki, jak i pogorszenie kondycji. Zauważył, że większość z nich podejmuje próby odzyskania dawnej smukłej figury, ale efekty tych działań okazują się zwykle krótkotrwałe. To tylko zwiększa frustrację.

CZYTAJ TEŻ: Co jeść, żeby schudnąć i się nie głodzić? Tych rzeczy nie może zabraknąć w jadłospisie

- Współpracujemy z naszymi klientami w oparciu o realistyczne koncepcje, które można indywidualnie zintegrować z napiętą codzienną pracą – wyjaśnił Simon Mathis. - Chcielibyśmy stworzyć w tym momencie nową perspektywę – podkreślił specjalista ds. żywienia. - Problem nie leży w ludziach, ale w reklamowanych metodach odchudzania.

Plan 4-S: proste i skuteczne odchudzanie 

Strategia 4-S, którą opracował Simon Mathis, może być kluczem do sukcesu w kwestii odchudzania, nawet dla przepracowanych i zabieganych osób.

- Dostosowujemy nasze koncepcje odchudzania do codziennego życia zawodowego naszych klientów i skupiamy się przede wszystkim na nawykach żywieniowych, a mniej na czasochłonnych sesjach fitness – podkreśl Simon Mathis.

Zespół specjalistów analizuje nawyki żywieniowe klientów i na ich bazie tworzy nowe plany żywieniowe. Kluczem jest wspomniana strategia 4-S, która oznacza, że posiłek powinien być smaczny, sycący, łatwy w przygotowaniu (oryg. simpel in der Zubereitung) oraz społecznie akceptowany.

Dzięki regule 4 -S nie trzeba tracić czasu na tworzenie wyrafinowanych potraw czy szukanie w sklepach poszczególnych składników. Nie ma też ryzyka podjadania między posiłkami, ponieważ proponowane dania są sycące.

Joanna Kurowska odchudza się pod okiem ekspertki. Zrzuciła już 8 kilogramów

Czy chudnięcie bez wysiłku jest możliwe? 

- Wspólnie z naszymi klientami pracujemy nad tym, aby utrata wagi odbywała się intuicyjnie i bez większego wysiłku – wyjaśnił ekspert żywienia Simon Mathis. Dzięki temu osoby odchudzające się dowiadują się, co zrobiły źle w czasie wcześniejszego odchudzania i co powinny robić, żeby odchudzać się łatwo, ale i skutecznie.

CZYTAJ TEŻ: Przepis na odchudzanie prosto od trenerek z TikToka. Czy to naprawdę działa?

Nawet osoby początkowo sceptyczne szybko się przekonują, że zyskują witalność, energię, poprawi się ich sprawność i spada masa ciała. - Wielu klientów zgłasza, że ​​już po kilku tygodniach muszą kupić nowe ubrania lub zrobić nowe dziurki na pasku, bo wszystko jest już dla nich za duże – podkreślił Simon Mathis.