Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał. Przepisy na dietetyczne drinki alkoholowe

2019-12-22 11:16

Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał to wspaniała propozycja dla osób będących na diecie. Dietetyczne drinki są przygotowywane na bazie niskokalorycznych alkoholi i nie zawierają składników, które podnoszą ich wartość energetyczną, takich jak śmietanka, syropy czy likiery. Mimo to nie ustępują smakiem mocniejszym trunkom. Oto przepisy na niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał.

Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał. Przepisy na dietetyczne drinki alkoholowe
Autor: Photos.com Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał  to wspaniała propozycja dla osób będących na diecie.  Dietetyczne drinki  są przygotowywane na bazie niskokalorycznych alkoholi.

Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał to zwykle long drinki, czyli drinki wytrawne lub mało słodkie, które zawierają niewielką ilość alkoholu (9-15%). Są także pozbawione kalorycznych składników, takich jak: śmietanka, syropy, mleko, miód, likiery, żółtka czy cukier. Zamiast tego są przyrządzane z dodatkiem soków owocowych, warzywnych lub innych napojów (toniku, wody sodowej) i dużej ilości lodu.

Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał najlepiej przygotować na bazie wytrawnego wina - białego (66 kcal/100 ml) lub czerwonego (75 kcal/100 ml) - albo wytrawnego szampana (76 kcal/100 ml). Są to jedne z najmniej kalorycznych alkoholi.

Spis treści

  1. Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał: ananasowe martini
  2. Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał: Orange cooler
  3. Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał: drink Bellini
  4. Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał: Szprycer 
  5. Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał: drink Mimosa
  6. Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał: Pitilin gorri 

Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał: ananasowe martini

Aby przygotować tego niskokalorycznego drinka, wystarczy wymieszać 30 ml ginu (40% - 66 kcal) z 90 ml soku ze świeżo wyciśniętego ananasa (45 kcal) i lodem w shakerze.

Kaloryczność: 111 kcal/120 ml

Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał: Orange cooler

Do przygotowania Orange coolera będą potrzebne: 100 ml białego wytrawnego wina (66 kcal), 100 ml soku pomarańczowego (46 kcal) i 25 ml soku jabłkowego (10,5 kcal). Wszystkie składniki należy wlać do wysokiej szklanki, dodać pokruszonego lodu i lekko zamieszać.

Kaloryczność: 122,5 kcal/225 ml

Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał: drink Bellini

Drink Bellini to najbardziej znany włoski drink w świecie. Jak go wykonać? Małą brzoskwinię (ze skórką, bez pestki) zmiksuj w mikserze. Powstały mus (ok. 25 g, tj. 10 kcal) przelej do klasycznego kieliszka do martini.

Następnie wlej do niego 75 ml białego wytrawnego szampana (57 kcal) - koniecznie schłodzonego - i wymieszaj. Na koniec dodaj 2-3 maliny - mogą być mrożone (ok. 3 kcal).

Kaloryczność: 70 kcal/100 ml

Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał: Szprycer 

Do przygotowania drinka będą potrzebne: 100 ml białego wytrawnego wina (66 kcal), 100 ml wody sodowej (0 kcal), 25 ml soku z limonki (12 kcal) i kilka listków mięty.

Podane składniki należy wymieszać w wysokiej szklance i przyozdobić świeżą miętą.

Kaloryczność: 78 kcal/225 ml

Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał: drink Mimosa

Do przygotowania tego francuskiego koktajlu alkoholowego będą potrzebne: 80 ml schłodzonego szampana wytrawnego (60 kcal) i 40 ml świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy (18 kcal). Składniki w podanej kolejności należy wlać do kieliszka szampana i wymieszać. Kieliszek można ozdobić plasterkiem pomarańczy.

Kaloryczność: 78 kcal/120 ml

Niskokaloryczne drinki na sylwestra i karnawał: Pitilin gorri 

Pitilin gorri to hiszpański drink na bazie czerwonego wina. Aby rozkoszować się jego smakiem, wystarczy połączyć ze sobą 100 ml wytrawnego czerwonego wina (75 kcal), 100 ml oranżady (36 kcal) i kilka rozkruszonych kostek lodu.

Kaloryczność: 111 kcal/200 ml

Czytaj też: