Odchudzanie bez szkody dla organizmu: dieta, ćwiczenia i suplementy

2011-06-08 13:01

Tyje się bez wysiłku, odchudzanie jest już trudniejsze. Jedni stawiają na ostrą dietę, drudzy na intensywny wysiłek fizyczny. Jeszcze inni wierzą w magiczną moc tabletek na odchudzanie. A prawda leży pośrodku.

Przed wyjazdem na wakacje kilka zbędnych kilogramów spędza ci sen z powiek? Chcesz schudnąć, ale nie lubisz drastycznych diet, wysiłku na siłowni, nie chcesz też oszukiwać głodu tabletkami? Nie musisz zmuszać się do radykalnych zmian zachowania - wystarczy, że poznasz trzy filary odchudzania i zastosujesz się do nich.

Wysiłek fizyczny pomoże schudnąć

Przy "kanapowym" trybie życie odchudzanie jest utrudnione - nie musisz jednak uprawiać wyczerpujących dyscyplin sportu. Ważne, abyś ruszała się systematycznie, w umiarkowanym tempie.

Dieta tak, głodówka nie

Dieta jest ważna, ale nie głodówka. Co z tego, że przez kilka dni będziesz funkcjonowała na kilku listkach sałaty - jak potem rzucisz się na jedzenie? Ważne, żebyś jadła z głową czyli zdrowo i nie dostarczając więcej kalorii niż organizm jest w stanie spalić.

Suplementy diety

Przy stosowaniu diety można wspomagać się suplementami aptecznymi, ale nie wszystkimi. Pomocny może okazać się błonnik (najlepiej jednak w postaci naturalnej) oraz uzupełnianie niedoboru witamin i składników mineralnych.

miesięcznik "Zdrowie"