Popularny dziennikarz zrzucił blisko 100 kg. Ujawnił, jak to osiągnął

2024-01-15 14:53

Kilka lat temu znany dziennikarz radiowy i telewizyjny, Tomasz Sekielski, postanowił zadbać o swoje zdrowie i zaczął się odchudzać. Osiągnął zdumiewające efekty – zrzucił prawie 100 kilogramów. Zdradził, jak tego dokonał.

Tomasz Sekielski
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SE Popularny dziennikarz zrzucił blisko 100 kg. Ujawnił, jak to osiągnął

Znany dziennikarz, Tomasz Sekielski był przez 15 lat związany z telewizją TVN i w tym czasie był gospodarzem wielu programów, np. „Kropka nad i”, „100 dni premiera” czy „Prześwietlenie”. Od lat mówi też otwarcie o swoich zmaganiach z otyłością. W krytycznym momencie ważył prawie 200 kilogramów, co zagrażało jego zdrowiu, a nawet życiu.

Spektakularna metamorfoza Tomasza Sekielskiego

Z niezwykłą determinacją publicysta rozpoczął walkę z chorobą kilka lat temu. 6 sierpnia 2019 roku poddał się operacji bariatrycznej, podczas której wycięto mu prawie 80 proc. żołądka.

– To data, która zmieniła moje życie. Przeprowadzono wtedy operację usunięcia mi czterech piątych żołądka – wyznał Sekielski w rozmowie z Magdą Mołek na jej kanale „W moim stylu” na YouTube. Przed zabiegiem schudł 30 kilogramów, a wkrótce po opuszczeniu szpitala jego waga zaczęła sukcesywnie spadać. To zasługa zmiany dotychczasowego stylu życia o 180 stopni.

W formie 24: nawyki, które pomogą schudnąć

Zrzucił niemal 100 kg. Jak dziennikarz tego dokonał?

- To nie jest tak, że wykona się zabieg, brzuch jest mniejszy i można jeść np. same lody. To jest recepta na tragedię – mówił Sekielski w programie „Dzień Dobry TVN”. Aby nie przybrać na wadze po operacji zmniejszenia żołądka, publicysta stosował zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę. W wykształceniu zdrowych nawyków żywieniowych pomógł mu Łukasz Grass, współzałożyciel i redaktor naczelny „Akademii Triathlonu”.

Dziennikarz przestrzegał tzw. 10 przykazań Graasa i dzięki nim udało mu zrzucić prawie 100 kilogramów. Wyeliminował ze swojego jadłospisu cztery produkty:

  1. alkohol,
  2. wieprzowinę,
  3. drób,
  4. słodycze.

Jednymi z ulubionych dań dziennikarz stały się krem z buraka oraz krewetki w mleku kokosowym z dodatkiem komosy ryżowej i szpinaku.

Oprócz tego, że Sekielski bacznie zwraca uwagę, co ląduje u niego na talerzu, dba także o regularną dawkę aktywności fizycznej oraz higienę snu. Przesypia co najmniej siedem godzin dziennie.