Schudła 12 kilogramów w 3 miesiące. Teraz dzieli się autorskim programem

2024-07-11 9:45

Jeśli chcesz osiągnąć wymarzoną sylwetkę, musisz być przygotowana, by włożyć w to sporo pracy. Kitty Moana, mama dwójki dzieci, podzieliła się swoją własną przygodą z utratą wagi. Udało się jej schudnąć aż 12 kilogramów w zaledwie 3 miesiące. Jak to zrobiła?

Schudła 12 kilogramów w 3 miesiące. Teraz dzieli się autorskim programem
Autor: Instagram/@misskittymoana Schudła 12 kilogramów w 3 miesiące. Teraz dzieli się autorskim programem

Jak szybko schudnąć? Wystarczy 25 minut dziennie

Kitty Moana to zajmująca się domem mama dwójki dzieci. Kobieta w lutym tego roku postanowiła zmienić coś w swoim życiu. W styczniu bowiem, jak opowiada, osiągnęła najwyższą dotychczas wagę. Opracowała więc plan ćwiczeń i rozpisała dietę, która pomogłaby jej zrzucić zbędne kilogramy.

Kitty nie spodziewała się tak dobrych rezultatów. Wystarczyło zaledwie 25 minut aktywności fizycznej dziennie, by w trzy miesiące schudła 12 kilogramów.

Na swoim Instagramie Kitty opowiada, że dopiero niedawno zaczęła dokonywać zdrowych wyborów. Wcześniej cierpiała z powodu depresji i zaczynała się czuć coraz gorzej. Czuła, że nic jej już w życiu nie czeka, zaczęła pić więcej alkoholu i jadła wszystko, na co miała ochotę. To wszystko złożyło się na szybki wzrost wagi.

Gdy pewnego dnia weszła na wagę i uznała, że przekroczyła "pewną granicę", postanowiła zmienić styl życia i odżywania. Kitty Moana, która chętnie dzieli się swoją odchudzającą podróżą na swoim Instagramie, twierdzi, że udało się jej schudnąć przede wszystkim dzięki 3 rzeczom:

5 błędów spowalniających odchudzanie

Jak schudnąć 12 kilogramów w 3 miesiące?

Kobieta podzieliła się ze swoimi obserwatorami, że każdego dnia poświęca co najmniej 25 minut na ćwiczenia kardio, takie jak:

  • jogging,
  • szybki marsz,
  • ćwiczenia z ciężarami,
  • bieganie na bieżni
  • taniec przed telewizorem.

W jednym ze swoich postów kobieta przyznała, że "25 minut joggingu/szybkiego marszu dziennie w połączeniu z deficytem kalorycznym i zdrową dietą to wszystko, czego potrzebowałam, aby osiągnąć swoje cele związane z utratą wagi w ciągu kilku miesięcy".

Plan ćwiczeniowy kobiety zgadza się z zaleceniami Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jak można się dowiedzieć, zalecają oni włączenie ćwiczeń do codziennej rutyny każdego dorosłego. Wystarczy poświęcić na nie 2,5 godziny umiarkowanej aktywności fizycznej lub 75 minut intensywnej aktywności fizycznej tygodniowo. Według nich to całkowicie wystarczy, by poprawić samopoczucie i zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Mama dwójki ma swoją własną mantrę fitnessową brzmiącą: "wyjdź na zewnątrz, jedz zdrowo, ćwicz, czytaj i powtórz". Jeśli chodzi o zdrowe odżywianie, to dla kobiety nie jest to nic innego niż przygotowywanie w domu pożywnych, niskokalorycznych posiłków. 

Moana podkreśla, że zdrowe odżywianie, wybory i codzienne ćwiczenia były ogromną pomocą na jej drodze do odzyskania zdrowia - także psychicznego. Kluczem okazała się jednak konsekwencja.