Schudła 160 kg, by uratować własne życie. Internauci okrzyknęli ją "wojowniczką utraty wagi"

2022-12-09 12:46

Historia Teresy Parent jest inspiracją dla innych. Nazywana "wojowniczką utraty wagi" w najgorszym momencie ważyła ponad 270 kg. Przez ponad cztery lata ciężkiej pracy straciła 167 kg. Swoją walką z otyłością kobieta dzieli się w sieci.

Schudła 160 kg, by uratować własne życie. Internauci okrzyknęli ją wojowniczką utraty wagi
Autor: Tik Tok Schudła 160 kg, by uratować własne życie. Internauci okrzyknęli ją wojowniczką utraty wagi

Metamorfoza Teresy wzbudza podziw. Jak sama przyznaje, musiała to zrobić, by uratować własne życie. 41-latka przez lata zajadała smutki, nie mogąc sobie poradzić z utratą najbliższych.

Teresa schudła ponad 160 kg

Otyłość nie tylko utrudnia normalne funkcjonowanie, ale jest przyczyną wielu innych schorzeń. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) otyłość ma wpływ na co najmniej 13 rodzajów raka, w tym raka jelita grubego. Terasa Parent z otyłością walczyła przez lata. Lata zajęło jej także zrzucenie nadmiernych kilogramów.

41-latka nie mogła poradzić sobie ze stratą brata i matki. Objadanie się doprowadziło nie tylko do otyłości, ale i zawału serca. Po tym incydencie Parent przez 4,5 roku ciężko pracowała, by schudnąć. Dzięki samozaparciu i dyscyplinie udało jej się zrzucić ponad 160 kg. 

Swoją historią kobieta podzieliła się na TikToku, gdzie została okrzyknięta mianem "wojowniczki utraty wagi".

Gadaj Zdrów: Prof. Tarnowski: "Ludzie nie rozumieją, że skoro otyłość jest śmiertelna, to i leczenie nie jest lekkie"

Potrzebna była operacja

Tak duża utrata wagi pozostawiła po sobie ślad w postaci luźnej skóry brzucha, która sięgała jej aż do kolan. Nadmiar skóry Teresa określała mianem "wiszącego fartucha". O swojej historii zdecydowała się opowiedzieć w nadziei na normalizację tej części odchudzania.

Jej szczerość docenili internauci, którzy dziękują jej za otwartość. Dla wielu z nich jest inspiracją.

Kobieta jest już po operacji plastycznej brzucha, która zakończyła się sukcesem. Dzięki zabiegowi ubyło jej kolejne 21 kg.