Senes może być szkodliwy

2019-04-30 9:32

Środki na odchudzanie idą jak świeże bułeczki. Nie byłoby o co kruszyć kopii, gdyby specjały były tylko nieskuteczne. Ale ich zażywanie może doprowadzić do poważnych kłopotów zdrowotnych.

Senes może być szkodliwy
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Uwaga na niebezpieczny senes
  2. To nie jest dobry sposób

Zastanawiasz się, czy sięgnąć po senes? Producenci informują na opakowaniu, że herbatka z liśćmi senesu skutecznie wspomaga proces odchudzania oraz przyczynia się do uzyskania i utrzymania doskonałej sylwetki bez potrzeby stosowania kuracji odchudzających. Bez żadnych ograniczeń. Informacje o przeciwwskazaniach ograniczyli do notki, że herbatki nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia. Wszystko w porządku? Niezupełnie! Dodatek liści senesu sprawia, że produkty nie są obojętne dla zdrowia.

Uwaga na niebezpieczny senes

Senes to roślina znana z silnego działania przeczyszczającego. Zawarte w niej substancje aktywne powodują bolesne skurcze brzucha. Nie należy używać senesu przy stanach zapalnych jelita grubego, gruźlicy, niewydolności nerek i krążenia, w czasie ciąży i karmienia, w okresie miesiączkowania. Nie można go stosować przy stanach zapalnych kłębków nerwowych, krwawieniu jelitowym i żylakach odbytu. Przy zaparciach przewlekłych senes powinno się przyjmować razem z preparatami przeciwskurczowymi.

To nie jest dobry sposób

Zdaniem prof. dr hab. Barbary Zahorskiej-Markiewicz, odchudzanie przez przeczyszczanie organizmu jest totalnym nieporozumieniem. Biegunka podrażnia układ pokarmowy. Pozbywamy się potrzebnych do życia składników mineralnych i witamin. prowadzi do odwodnienia, zagrażającemu życiu, szczególnie u osób osłabionych.

- Wspomaganie odchudzania senesem nie ma sensu - To środek przeczyszczający, który przy dłuższym stosowaniu zaburza rytm pracy przewodu pokarmowego. Po jego odstawieniu będziemy mieli kłopoty z wypróżnieniami. Ponownie uregulowanie organizmu jest bardzo trudne i wymaga coraz większych dawek środków przeciw zaparciom.