Świąteczne przepisy Weight Watchers®

2007-05-17 13:19

Francuzi mają swoje Bouche de Nöel, Hiszpanie keks ze schowanymi wewnątrz monetami, Brytyjczycy „Świąteczny Pudding”, my mamy karpia, zupę grzybową, barszcz wigilijny, pierogi itd. Niezależnie od naszego pochodzenia, tradycji, szerokości geograficznej, święta zawsze są czasem pełnym kulinarnych pokus dla każdej osoby z nadwagą lub otyłością, która jest na diecie odchudzającej, czyli redukcyjnej.

Świąteczne przepisy Weight Watchers®
Autor: Photos.com Świąteczne przepisy Weight Watchers®

Jeżeli będziemy odmawiać sobie ulubionych przysmaków, na które czekamy często cały rok, święta stracą wiele ze swojego uroku. Zamiast się stresować, spróbuj się do nich racjonalnie przygotować. Potrawy można przyrządzić w taki sposób, że ich wartość PUNKTOWA™ zostanie zmniejszona bez pogorszenia smaku. W tym roku możemy wprowadzić do naszego świątecznego menu, potrawy z różnych stron świata np. francuskie "ciasto – polano" (Bouche de Nöel), afrykański chlebek bananowo-owsiany, chanukowe placuszki marchewkowo-cebulowe. I to bez obaw o utrzymanie osiągniętej wagi. W ten sposób możesz także urozmaicić tradycyjny polski jadłospis świąteczny i pochwalić się zaskakującymi umiejętnościami kulinarnymi.

Te przepisy mogą nas przybliżyć do świąt obchodzonych w krajach, w których działa Weight Watchers®, a jednocześnie nie zrujnują całego planu odchudzania czy utrzymywania wagi. Przepisy zostały opracowane w  taki sposób, by zachować narodowy tradycyjny charakter potraw, ale jednocześnie zredukować wartość kaloryczną posiłku.

Weight Watchers® od 43 lat propaguje zdrowy styl życia na całym świecie w tym tak egzotycznych dla nas krajach jak Brazylia, Bahamas czy Nowa Zelandia. PLAN PUNKTÓW™ Weight Watchers® to zdrowy, racjonalny program odżywiania, możliwy do zastosowania w każdej kulturze kulinarnej i pozwalający na skuteczną redukcję masy ciała.

Ważne

Poradnikzdrowie.pl wspiera bezpieczne leczenie i godne życie osób chorych na otyłość.
Ten artykuł nie zawiera treści dyskryminujących i stygmatyzujących osoby chore na otyłość.